Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hispaanlane leidis 12 aastat tagasi Mt Blanc’ile peidetud Nukuteatri aarde

12.09.2014 11:02

Aarde leidmineAugustis leidis hispaanlasest geopeitur Mont Blanc’ilt Nukuteatri aarde. Tegemist oli 12 aastat tagasi NUKU näitleja Tarmo Männardi ja kaaslaste peidetud geopeituse aardega.

Rahvusvahelisel geopeituse lehel geocaching.com nimetatakse Puppet Theatre Stash’i nimelist aaret ka üheks vanimaks Euroopas veel leidmata aardeks. Aaret on üritanud leida mitmed geopeitusega tegelejad, kuid seni tulutult.

Aarde peitmine2002. aastal vallutasid Mont Blanci mäe Tarmo Männard, Kaido Pähn, Üllar Rosenfeldt, Anu Audse ja Vilja Heinmets. Ekspeditsiooni käigus peideti mäele nii-öelda aare ehk veekindel karp, kuhu lisaks Eesti maiustustele, teepakkidele, tikkudele ning geopeituse mängu seletusele lisati ka nukuteatri kinkepileteid. Üle 1300 aarde leidnud hispaanlase Enricuga on NUKU teater juba ühendust võtnud ning kinnitanud, et leitud piletitega võib teatrisse etendusi vaatama tulla.

Geopeitus on värskes õhus mängitav aardeotsimismäng, milles osalejad kasutavad GPS-i, muid navigeerimistehnoloogiaid või täpseid maakaarte, et peita ja otsida spetsiaalseid geopeituse aardeid. Mängu mängitakse vähemalt 184 riigis ja kokku on maailmas ligi kaks miljonit peidetud aaret, neist on Eestis võimalik leida üle 2000. Lähemalt saab mänguga tutvuda aadressil www.geopeitus.ee või www.geocaching.com.

Lisainfo
Hannele Känd
NUKU teatri kommunikatsioonijuht
5669 8839 / 6679509
[email protected]
www.nuku.ee