Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hirvekütt NO90s

21.10.2006 18:34

Sel laupäeval, 21. oktoobril, esietendub teatris NO90 Tiit Ojasoo lavastus "Hirvekütt". Lavastus räägib loo väikelinna tehasetöölistest, nende minekust Vietnami sõtta ja tagasitulekust. Lavastus põhineb Michael Cimino samanimelisel filmil (1978). Lavastuse kunstnik on Ene-Liis Semper, osades Tambet Tuisk, Sergo Vares, Risto Kübar, Mirtel Pohla, Jaak Prints, Rasmus Kaljujärv, Kristjan Sarv, Gert Raudsep, Andres Mähar ja Inga Salurand.

"Hirvekütt" räägib loo noortest terasetehase töölistest, kes veedavad veel viimaseid päevi enne Vietnamisse minekut. Koos lõbutsetakse, käiakse mägedes hirvi küttimas ning tantsitakse sõbra pulmas. Peagi siirduvad aga kolm nende seast vabatahtlikuna Vietnami sõtta. Kodumaa nimel võitlevad Mike, Nick ja Steven langevad peatselt vangi, kuid neil õnnestub põgeneda ning kodumaale naasta. Ometi pole ükski neist enam päris endine. Sõprus ja armastus on saanud uue näo, segunedes vastutus- ja süütundega. Kuigi pealtnäha püütakse edasi elada katkestatud elu, on raske jätkata poolelijäänud kohalt. Kõik ei ole ju veel päriselt tagasi tulnudki...

Panoraamsete sõjakaadrite asemel on laval lugu sõprusest, armastusest ja vabadusest. Lugu liigub edasi läbi kahe tasandi: ühelt poolt riigi sattumine väljapääsmatusse olukorda ning teisalt inimese sattumine täpselt samasugusesse väljapääsmatusse olukorda. Kuidas säärastest olukordadest välja pääseda ja kas see on üleüldse võimalik? "Üks lask ongi kogu asja mõte," ütleb Mike. "Hirv tuleb tappa ühe lasuga. Ma räägin seda kogu aeg, aga keegi ei kuula."

Lavastaja Tiit Ojasoo sõnul ei pane ta filmi lavale, vaid tõlgib loo teatrikeelde. "Lavastus räägib võimatult keerulistest olukordadest nii ühiskondlikes kui ka isiklikes valikutes, näidates ühtlasi, et ühene ja lihtne lahendus puudub. Ainsaks lahendus on üks ning otsustav lask," ütleb Ojasoo.

Eero Epner
[email protected]
50 58 486