Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hingedepäeval Rakvere teatris Iris Murdochi elu ja loomingut tutvustav õhtu

30.10.2015 12:40

Iris Murdoch
Esmaspäeval, 2. novembril kell 18.00 toimub Rakvere Teatri väikse maja kohvikus Iris Murdochi elu ja loomingut tutvustav õhtu. 

Hingedepäeva õhtul räägitakse nii kirjandusest kui elust. Otsitakse vastuseid küsimustele -  Kes oli Iris Murdoch? Millest ta kirjutas? Kus lõpeb kirjandus ja algab elu? Vestlevad Murdochi tõlkija Riina Jesmin ja "Musta printsi" lavastaja Gerda Kordemets. Peale vestlust on kavas auhindu võitnud mängufilm Iris Murdochi elust "Iris" (2001), peaosades Kate Winslet, Judi Dench ja Jim Broadbent.

Iris Murdoch oli kirjanik ja filosoof, kes kirjutas 26 romaani ja võitis mitmeid auhindu. Ta on  Rakvere Teatri novembris esietenduva lavastuse "Must prints" autor. Tema raamatute teemadeks on suhted, armastus ja moraal. Need kuivad faktid ei anna edasi tema loomingu salapära, mis on paelunud nii paljusid lugejaid. Samuti ei ava need tema enda värvikat elu. Iris Murdoch elas üle 40 aasta oma mehega romantilises suhtes, kuid oli tema teadmisel samal ajal suhetes ka teiste meeste ja naistega. 

Osavõtt on tasuta.