Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hiiumaa TantsuFestival tuleb taas

15.03.2017 15:08

Lavastusprotsesside programm: 31.juuli - 6. august
Töötubade ja etendusõhtute programm: 2. - 6. august

Hiiumaa TantsuFestival on nädalapikkune kaasaegse tantsu ja teatri festival Hiiumaal Käinas, mis pakub mitmekülgset programmi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile.

Selleaastasel festivalil on palju head ja traditsioonilist, kuid ka uut ja põnevat. Jätkuva tavana on osaks Hiiumaa TantsuFestivalist lavastusprotsessid, mille käigus luuakse tantsufilm ja toimuvad lavastusprotsessid noortele ning residentuuriprogrammid professionaalidele. Loovprotsesse juhivad kogenud koreograafid ja lavastajad nii Eestist kui ka välismaalt. Valminud tööde esmaettekandeid on võimalik näha festivali viimasel päeval. Avatud registreerimisega lavastusprotsessi juhivad koreograaf Riina & Ajjar Ausma ja helikunstnik Artjom Astrov ning filmiportsessi Karolin Poska & Laura Lisete Roosaar. Professionaalsete tansijate lavastusprotsessi juhivad koreograafid Maike Lond Malmborg & Iggy Malmborg Lond. Kõikide protsesside kunstnikuks on Kaia Tungal

Kel pole soovi lavalaudadele astuda, võib julgelt tulla festivalile osalema töötubade programmis. Kõige väiksematele  toimuvad laste loovtantsu töötoad. Suurematele või kogenumatele on avatud   mitmekülgne ning tasakaalustatud tantsutöötubade progamm, milles pööratakse tähelepanu füüsisele ja vaimule. Eelmise aasta festivalil osalenute lemmiktöötuba PARKOUR & FREERUN on sel aastal tagasi uues kuues ja värskuses. 

Töötubade programm 2017:

KAASAEGNE TANTS / Ilona Salonen (FIN)
PARKOUR & FREERUN / Imre Liivak & Märt Madison
PRAKTILINE KINESOLOOGIA / Kaili Puusepp
LASTE LOOVTANTS / Christin Taul

Festivali etendusõhtutel näeb Eesti ja välismaiste tantsukunstnike loomingut. Etendusõhtud on vaatajatele tasuta ning toimuvad erinevates paikades üle kogu Hiiumaa. Lisaks sellele saavad külalised osa võtta tantsufilmide õhtust ning rikkaliku helimaailmaga improjämmist. 

Festivalile registreerimine on lihtne! Valides töötubade programmi, saad osaleda kõikides õpitubades. Protsessidesse on registreerimiseks avatud Riina ja Ajjar Ausma lavastusprotsess ning filmiprotsess. Kõikidele osalejatele pakume täispassi, mille soetamisel on tagatud nii toitlustus, majutus kui ka ülejäänud festivali programm. Lähemalt tulijatele, kes ööbimist ja toitlustust ei vaja, pakume lisapassi, mis tagab õpitubades osalemise. 

Rohkem infot töötubade ja registreerimisankeedi leiad meie kodulehelt: tants.org

Hiiumaa TantsuFestival rikastab saare kultuurielu ja pakub külalistele võimaluse (taas-)avastada Hiiumaa inspireerivat keskkonda. Tule sina ka!