Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hiiumaa TantsuFestival toob saarele nüüdistantsu ja tantsufilmi

01.08.2017 11:55

Miks mitte, Volkonski
2017. aasta Hiiumaa TantsuFestivali raames tegeletakse juba traditsiooniks saanud uute lavastusprotsesside ja filmiprotsessiga, samuti tuleb etendamisele mitu tantsulavastust nii noortelt kui ka juba kogenumatelt lavastajatelt. Hiiumaa TantsuFestival leiab aset 31. juulist 6. augustini. Festival lõpeb lavastus- ja filmiprotsesside ning residentuuri avaliku ettenäitamisega, samuti toimuvad selle raames erinevad töötoad. Festival jõuab sel aastal Käina ja Kärdla kultuurikeskusestesse ning Kärdla sadamasse.

3. Augustil kell 19.00 tuleb Kärdla kultuurikeskuses etendamisele Ruta Pakalne ja Laura Kvelsteini lavastus "CONNEXT". Käina Kultuurikeskuses mängitakse 4. Augustil kell 19.00 Karolin Poska "thank you. you’re welcome. thank you. you’re welcome. thank you". Poska lavastus tegeleb hetkega, mil etendus on läbi ja publik aplodeerib: millised rütmid ja liikumised seal esile kerkivad ja mida see taas pimendatud ja vaikse lavaga hetk kätkeb. 4. augustil on samas kohas võimalik näha ka Kaisa Kattai ja Keithy Kuuspu tantsuvorme uuriva lavastusprotsessi avalikku ettenäitamist. Kärdla sadamas, Yacht Service hallis tuleb 5. augustil kell 19 etendamisele Teet Kase lavastus "Miks mitte, Volkonski?!", kus koreograaf-lavastaja uuris koos Tallinna Ülikooli tantsutudengitega identiteeti ja minapilti, mõistmist inimeste vahel ja iseendas.

Lavastusprotsesside koreograafid on sel aastal: Riina ja Ajjar Ausma, Artjom Astrov, Maike Lond Malmborg ja Iggy Malmborg Lond. Töösolevaid lavastusprotsesse demonstreeritakse 6. Augusti pärastlõunal Käina kultuurikeskuses. Filmiprotsessi juhendavad koreograaf Karolin Poska ja Laura Lisete Roosaar. Residentuuris on sel korral koreograaf Sylvia Köster ja Aap Kaur Suvi. Kõikide protsesside kunstnik on Krete Tarkmeel.

Hiiumaa TantsuFestival ootab kõiki huvilisi nii Hiiumaalt kui ka mandrilt nüüdistantsu ja selle eri vormidega tutvust tegema. Etendusõhtud on kõikige tasuta!

Täpne kava:
3.08, Kärdla Kultuurikeskuses (Rookopli 18, Kärdla)

19:00
"CONNEXT"
Esitus: Ruta Ronja Pakalne ja Laura Kvelstein
Kunstnik: Kaia Tungal
Helikujundus: Israel Bañuelos ja Johannes Ahun
Dramaturg: Karl Saks
Kestvus: 40 minutit

4.08, Käina Kultuurikeskuses (Mäe 2, Käina)

19:00
"thank you. you’re welcome. thank you. you’re welcome. thank you"  
Lavastus ja esitus: Karolin Poska
Helikunstnik: Kenn-Eerik Kannike 
Valguskunstnik: Ivar Piterskihh 
Dramaturgiline tugi: Kaie Küünal 
Kaasproduktsioon: Kanuti Gildi SAAL 
Kestvus : 45 minutit 
20:00
"PALUN" 
II showing 
Idee: Kaisa Kattai ja Keithy Kuuspu
Esitus: Kaisa Kattai, Keithy Kuuspu, Karl Gustav Kasemaa
Mentor: Joanna Kalm
Kestvus: 50 minutit

5.08, Kärdla sadamas Yacht Service hallis (Sadama tänav 30a)

19:00
"Miks mitte, Volkonski?!" 
Lavastus: Teet Kask
Esitus: Maarja Eliisabet Roosalu, Aneta Varts, Liise-Marie Valgi, Marta Jamsja, Kerstin Vnukova, Julia Tšižova ja Allar Valge 
Kaasprodukstioon: Tallinna Ülikool
Kestvus: 45 minutit

6.08, Käina Kultuurikeskuses (Mäe 2, Käina)

Pühapäeva pärastlõunal
HTF'17  protsesside ettenäitamine
Ettenäitamisele tulevad etenduskunstnike Riina ja Ajjar Ausma, Artjom Astrovi, Maike Lond Malmborgi ja Iggy Malmborg Londi, Karolin Poska ja Laura Lisete Roosaare, Sylvia Köster ja Aap Kaur Suvi tööd.
Protsesside kunstnik: Krete Tarkmeel


Festivali koduleht: www.tants.org

Lisainfo:
Üüve-Lydia Toompere
+372 55601322