Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hiiumaa TantsuFestival tähistab juubelit

18.03.2019 12:31

Hiiumaa TantsuFestival saab kümneaastaseks ja tähistab oma juubelit 29. juulist 4. augustini Hiiumaal Käinas. Ka sel aastal toimub festivalil juba tavaks saanud töötubade programm, mille raames annavad tunde Janina Sarantšina, Edgar Vunš ja Linda Vaher. Lisaks jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noorte tantsijatega nii lavastus kui film. Noorte lavastusprotsessi juhib lavastaja Kädi Metsoja. 

Professionaalsete tantsijate lavastusprotsessis osalevad Hiiumaa TantsuFestivali oma tiimi liikmed Helena Pihel, Julia Koneva, Kaie Küünal, Üüve-Lydia Toompere, Rauno Zubko ja Siim Tõniste. Seda lavastab Sveta Grigorjeva. Samuti pakub festival võimalust sooloresidentuuriks, kuhu on avatud kandideerimine. Loomeprotsesside tulemusi saab näha 3. augusti õhtul Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses.

"Hiiumaa TantsuFestival on kümne aastaga kasvanud suureks ja sellega koos ka paljud noored osalejad, kellest on nüüdseks saanud juba professionaalsed tantsukunstnikud või -õpetajad," räägib Rauno Zubko, kes on üks festivali asutajaliikmetest. "HTF on neile andnud kuuluvustunde ja avardanud nende silmaringi tantsumaastikul. Sama kasvamist võib näha meie Platvormi etteasteid vaadates, kus on noored loomas väga professionaalsel tasemel. Samuti oleme kasvanud meie korraldajatega ning usume, et just kümme on see hea vanus, kus meie toredat festivali tähistada!" Hiiumaa TantsuFestivali töötubadesse tulijad jaotatakse taseme järgi erinevatesse gruppidesse, seega osa saavad võtta nii algajad kui ka juba edasijõudnud liikumishuvilised.

1. augustil toimub noorte etenduskunstnike lühivormide õhtu PLATVORM, kuhu on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda. Platvorm on varem toimunud kahel korral Tallinnas ja Käinas. Etendusõhtu on vaatajatele tasuta ja toimub Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses.

2019. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad on:
* Eksperimentaalne hiphop / Edgar Vunš / Katsetused hip-hop freestyle’iga ja erinevad improvisatsiooniharjutused
* Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina / Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega
* Lavaline kohalolu / Linda Vaher / Lavalise kohalolu otsingud erinevates situatsioonides

Rohkem infot festivali kohta leiab kodulehelt: tants.org
Üritus Facebookis: Hiiumaa TantsuFestival 2019

HIIUMAA TANTSUFESTIVAL: 29.07-4.08
TÖÖTUBADE PROGRAMM: 31.07-4.08
PLATVORM: 1.08 (Käina Huvi- ja Kultuurikeskus)
FESTIVALI LOOMEPROTSESSIDE ETTENÄITAMINE: 4.08 (Käina Huvi- ja Kultuurikeskus)