Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hiiumaa TantsuFestival näitab tantsukunsti tulevikku

27.07.2018 13:13

Hiiumaa TantsuFestival toimub 30.07-5.08.2018 Hiiumaal Käinas. 

Käesoleva aasta festivalil jätkub lavastusprotsesside traditsioon, mille käigus luuakse noortega tantsufilm ja -lavastus, samuti jätkatakse residentuuriprogrammiga professionaalidele. Lavastusprotsessi noortele juhivad koreograaf Karoliine Suhhov ja muusik Judith Parts ning filmiprotsessi Mikk-Mait Kivi ja Henri Hütt. Professionaalsete tansijate lavastusprotsessi juhib koreograaf Ruslan Stepanov. Hiiumaa 2018 resident on Karolin Poska. Kõikide festivali jooksul toimuvate protsesside kunstnikuks on Terje Kähr. Nädalaseid loomeprotsesside tulemusi saab näha laupäeval, 4.08 õhtul kell 19.30 Käina Huvi ja Kultuurikeskuses.

Festivali kahel õhtul, 2. ja 3. augustil kell 19, toimub noorte etenduskunstnike PLATVORM, mida on varem kahel hooajal maikuus Tallinnas peetud. PLATVORM on etenduskunstide lühiformaatide õhtu, millele on kõikidel huvilistel võimalik oma töid pakkuda. Etendused on vaatajatele tasuta ning toimuvad Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses.


“Sarnaselt varasemaga, pakume mitmekülgset programmi nii kogenud tantsusõpradele kui ka uute elamuste otsijaile,” räägib festivali korraldustiimi liige Helena Pihel, “kuigi sel aastal vaatame rohkem tulevikku, eriti järgmise aasta kümnenda juubeli suunas, ja katsetame juba seekord mõningaste programmiliste uuendustega. Proovime esimest korda festivalil pika töötoa formaati ehk siis seda, et ühe päeva jooksul saavad osalejad intensiivselt ühe juhendaja käe all õppida ning järgmisel päeval liigutakse edasi järgmise töötoa juurde.” Hiiumaa TantsuFestivali töötubadesse tulijad jaotatakse taseme järgi erinevatesse gruppidesse, seega osa saavad võtta nii algajad kui ka juba edasijõudnud liikumishuvilised.


2018. aasta Hiiumaa TanstuFestivali töötoad on:


Pehme ja jäik vabadus /Joanna Kalm/: Koreograafia teoreetiline ja praktiline töötuba, kus fantaseeritakse tantsuajaloole tagasi vaadates ja olevikuhetke analüüsides.


Dokumentalistika töötuba /Ajjar Ausma: Töötoas kohtutakse läbi looduse liigutustega ja läbi liigutuste loodusega, sulandutakse keskkonda ning eristutakse sellest, valgutakse laiali ning koondutakse punkti tagasi.


Repertuaari töötuba / Janina Sarantšina: Repertuaariklass tänavatantsu mõjutustega.


HIIUMAA TANTSUFESTIVAL: 30.07-5.08.2018

TÖÖTUBADE PROGRAMM: 1.-5.08.2018

PLATVORM: 2. ja 3.08 kell 19.00 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

FESTIVALI LOOMEPROTSESSIDE ETTENÄITAMINE: 4.08 kell 19.30 Käina Huvi- ja Kultuurikeskuses

Rohkem infot festivali kohta leiab meie kodulehelt: tants.org


Kontaktid:

Helena Pihel

 

+37253940746

 

Üüve-Lydia Toompere

[email protected]