Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hiina kultuuri pärl Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis

06.05.2004 11:13

Esmaspäeval, 10. mail avab Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum Assauwe tornis pekingi ooperi miniatuursete tegelaskujude näituse. Tegemist on harukordse võimalusega näha Eestis suurt hulka originaalkostüüme ja ehteid kandvaid, meisterlikult valmistatud hiina nukke.

Näituse eesmärk on demonstreerida hiina kultuuri pärli - pekingi ooperi tegelaskujude originaalsust, humanismi ja ilu. Pekingi ooper e. muusikaline näidend kujunes välja mitme kohaliku teatrivormi alusel 19. saj keskel. Zhanris on ühinenud Hiina traditsioonilise teatri põhijooned - tegelaste jaotumine ampluaade järgi, tinglik mängulaad (seostatud kõne, laul, pantomiim, tants ja akrobaatika) ja lavakunsti kanoniseeritus. Grimmis ja kostüümides kasutatakse värvus- ja ornamendisümboolikat. Kavva kuuluvad peamiselt ajalooainelised näidendid ja romaanide ning epopöade instseneeringud.

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi näitusel eksponeeritakse kokku 60 figuuri kõrgusega 60 cm. Väljapanek põhineb 37  pekingi ooperi süžeel ning tutvustab eri tegelaskujusid - sheng (mees), dan (naine), jing (maalitud näoga, mees) ja chou (koomiline tegelane, mees või naine).
Igas miniatuuris peegeldub ühtlasi Hiina üle kolme tuhande aastane ajalugu, poliitika, filosoofia, eetika, kirjandus ja esteetilised vaated. Unikaalsete riiete,  peakatete, jalatsite, relvade ja ehetega nukud on valmistatud Tianjini linna Yuandi pekingi ooperi figuuride valmistamise stuudios.

Näitus valmib koostöös Hiina saatkonnaga ning on Assauwe tornis avatud kuni 30. juunini k.a. Info tel 6 446 407, www.tmm.ee


Kirsten Simmo
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn
Avatud K-P 10.00-18.00
[email protected]