Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Helsingi Teatriakadeemia Tantsukompanii KUMUs

25.03.2008 15:38

25. märtsil kell 19.00 esineb esmakordselt Tantsukunst Kumus programmis Helsingi Teatriakadeemia Tantsukompanii TADaC, kelle esituses saab tutvuda Soome tuntumate koreograagide loominguga. TADaC esineb ka 26.03 TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, kus esitatakse 2 etendust algusega kell 20.00.

TADaC on 2007. aastal loodud Helsingi Teatriakadeemia Tantsukompanii, kus tantsimas viis magistrantuuri viimase kursuse põhitantsijat. TADaC loodi selleks, et anda tantsutudengitele ettekujutus ja praktiline töökogemus professionaalses tantsukompaniis juba enne kõrgkooli lõpetamist. Tegemist on Põhjamaade kõrgkoolides esimese professionaalsel mudelil loodud kompaniiga. Kava  ülesehitus on huvitav selle poolest, et esindatud tööd on valitud erineva vanuse, mõtteviisi ja stiiliga tantsukunstnikelt, mis omakorda moodustavad terviku, andes vaatajale ettekujutuse Soome kaasaegse tantsu hetkeseisust.

Ettekandele tuleb 5 koreograafilist motiivi,  nende seas ka videoinstallatsioon, mis avatakse Kumu fuajees kell 18.00.

Kavas:
Ervi Sirén „Seize the Moment - Snatch, Catch, Enjoy
Jyrki Karttunen „Dramatic Miniatures"* 
Maria Saivosalmi & Andrius Katinas  „Farewell Anna Karenina"
Vaheaeg 20 min (Viljandis vestlus publikuga)
Jenni Kivelä „Scrapbook for Rainy Days" *
Ari Tenhula videomäng/installatsioon „Entr'acte" *

*Ei esitata Viljandis

Helsingi Teatriakadeemia (TEAK) on üks olulisemaid teatri ja tantsu haridusasutusi Põhja- ja Baltimaades. Akadeemia tantsuosakond loodi 1983.a. eesmärgiga arendada võimalikult mitmekülgselt väga heade eeldustega kaasaegse tantsu loovisikuid. Õppeprogrammi kuuluvad teoreetilised ja praktilised õppeained, mille tulemusena omandatakse tantsutehnika, koreograafia loomise oskus ja süvenetakse lavakunstidesse laiemalt nii vaimset kui füüsilist treenitust silmas pidades. Lisaks etendustele Eestis viiakse läbi ühised õpitoad Tallinnas ja Viljandis, mille eesmärgiks on TADaCi kogemuste jagamine eesti tantsutudengitele nii treeningtundides kui ka aruteludes loovuse ja praktiliste tegevuse teemal. Tööpada juhendavad Ari Tenhula Helsinki Teatriakadeemiast, Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik TLÜ Kunstide Instituudist ja Raido Mägi TÜ Viljandi Kultuuriakadeemiast.

Esmaspäeval 24.03 kell 17.00 oodatakse kõiki huvilisi kohtumisele Soome Instituuti (Harju tn 1), kus toimub loeng Soome tantsu teemadel, saab näha videolõike ja vestelda TADaC loojate ja esitajatega. Lektorid Ari Tenhula ja Jenni Kivelä Helsingi Teatriakadeemiast. Loeng on tasuta.

Rohkem infot: www.stu.ee
Vaata klippe:
www.stu.ee/tadac/video/TadacSTU.mp4
www.teak.fi/Esitykset/Videoleikkeet
www.teak.fi

Korraldaja:
Sõltumatu Tantsu Ühendus.
Produtsent Anu Tähemaa 5058618