Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Heino Elleri muusikapreemia Tatjana Kozlovale

06.03.2008 12:49

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum annab 2008. aasta Heino Elleri muusikapreemia noorele heliloojale Tatjana Kozlovale. 3. märtsil koos olnud Heino Elleri muusikapreemia komisjonis olid kesksena arutluse all noored heliloojad. Noore helilooja preemia nominentideks olid käesoleval aastal Tauno Aints, Mihkel Kerem, Tatjana Kozlova ja Mari Vihmand. Preemia otsustati anda Tatjana Kozlovale.

Heino Elleri muusikapreemia on ainus heliloojaid tunnustav preemia Eestis. Preemia suuruseks on 20000 krooni, millega kaasneb vastav aukiri ning H. Elleri poolt voolitud jalutuskepp. Preemia pidulik kätteandmine toimub 4. aprillil festivali "Eesti Muusika Päevad" raames Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis toimuval konserdil "Kodumaise viisi kiirguses". Kontserdil kõlab Elleri preemia laureaatide ja ka Elleri enda looming.

Tatjana Kozlova (s. 1977.a) alustas muusikaõpinguid Narva Lastemuusikakoolis ning õppis heliloomingut Georg Otsa nim. Tallinna Muusikakoolis Toivo Tulevi juures. Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias õppis Kozlova muusikateooriat ja heliloomingut (Jaan Räätsa ja Helena Tulve klass), on õppinud Itaalias Tartini-nim. Trieste konservatooriumis. Aastast 2005 on ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistriõppes (juhendaja H. Tulve) ning on täiendanud end mitmetel rahvusvahelistel seminaridel ja suvekursustel. Kozlova kirjutab muusikat peamiselt kammerkoosseisudele. 2004.a sai ta Pariisis rahvusvahelisel heliloojate rostrumil noorte heliloojate kategoorias III koha ning 2006.a. Darmstadti suvekursuste peaauhinna.

Marika Ahven
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi teabejuht
Tel. 64 46 963, 56 496167
[email protected]