Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Heategevusliku 12-tunnise Tantsumaratoni päevajuhid 12. juunil on Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand

02.06.2022 09:47

Sõltumatu Tantsu Lava ja Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit kutsuvad 12. juunil 2022 tantsima võrdsete liikumisvõimaluste eest. Traditsiooniliselt aasta lõpus toimuv Tantsumaraton lükkus tänavu talvest suvesse ning toimub Sõltumatu Tantsu Laval Telliskivi loomelinnakus 12. juunil kokku juba neljandat korda, seekord vabas õhus.

Heategevusliku ja meelelahutusliku 12-tunnise maratoni eesmärgiks on pühitseda liikumiskultuuri, suurendada liikumis- ja tantsualast teadlikkust ning rõhutada, et igasuguse füüsilise vormiga ja ettevalmistusega inimesed on tantsupõrandal võrdsed ja kaasatud. Osalemistulud annetatakse rasket lihasatroofiat põdeva 20-aastase Hendra Raua ravi toetuseks. Tantsumaratonil saab osaleda nii võistlejana kui publikuna kaasa tantsides, võistlejaid toetades ja pealtvaatajana kaasa elades ning annetades.

Muusikat mängivad tunnustatud Eesti DJ-d ja muusikud Maarja Nuut, Heidy Purga (Must Mesi), L-Eazy (Tjuun In), Solecline (Smoke Break), Micaela Saraceno (HALL), Kaisa Kattai, Ingmar Jõela, Maris Pihlap (TIKS), Sasha Mirson, Sugar Rody (Dark Disko) ja Tarrvi Laamann (Bashment). Päeva juhivad Kristel Aaslaid ja Tuuli Rand.

Näitleja ja laulja Kristel Aaslaid osaleb Tantsumaratonil päevajuhina juba teist korda: “Tantsumaraton väga sümpaatne üritus. Olen suure osa oma elust ise tantsinud ning mitmetest noorena nähtud sarjadest ja filmidest käis tantsumaratonide formaat läbi. Mõtlesin toona, kui vägev oleks, kui keegi ka siin midagi sellist korraldaks! Eelmisel korral oli väga inspireeriv ürituse päevajuhina näha igas vanuses ja igalt elualalt inimesi kokku tulemas ning hea eesmärgi nimel tantsimas. Seetõttu ei suutnud ma kuidagi ka tänavu pakkumisest ära öelda," tunnistab Aaslaid.

Seekord väliruumis toimuvale Tantsumaratonile loob atmosfääri kunstnik Kairi Mändla kujundatud spetsiaalne vabaõhulava, mis võimaldab erinevaid tasapindu ka piiratud liikumisvõimalustega tantsijatele ning üritus toimub iga ilmaga. Maratoni 12 tundi jaotatakse eri tantsustiilide vahel, kus osalejatele antakse igal tunnil erinevaid loomingulisi ülesandeid. Kohtunikeks on koreograafid Ingmar Jõela, Madli Teller, Kaisa Kattai, Marek Vetik ja Raho Aadla, kes hindavad osalejate loomingulisust ja tantsimise mitmekesisust. ERR-i kultuuriportaal teeb osa päevast veebiülekande.

Tantsuline vastupidavustest kestab kella üheteistkümnest päeval üheteistkümneni hilisõhtul, igal tunnil keerutab plaate erinev DJ. 12 tundi vastupidanute seast selgub viimasel tunnil maratoni üldvõitja, kes saab auhinnaks peapreemia. Võitjaks saab osaleja, kes on algusest peale järjest tantsinud, näidanud välja aktiivsust ning lõpetab tantsupõrandal kõige viimasena.

Sündmus Facebookis

Sõltumatu Tantsu Lava seisab hea tantsu- ja liikumiskultuuri arengu eest. Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit tegeleb liikumispuude- ja raskustega inimeste esindamise ja nende õiguste eest seismisega.

Tantsumaratoni toetavad: Telliskivi Loomelinnak, Eesti Kultuurkapital, Reval-Sport, Müürileht, HALL, Kanuti Gildi SAAL, Rahva Raamat, Vytautas, Selver, AS Kuma, jt.

Tantsumaratonile registreeruda ja toetajapileteid osta saab kodulehelt www.stl.ee.

Sõltumatu Tantsu Lava (STL) on teater ja kaasaegse tantsukunsti platvorm Telliskivi loomelinnakus. STL keskendub liikumise ja kehaga tegelevate lavastuste väljatoomisele, mis kasutavad nüüdisetenduskunstile omast väljenduslaadi. Lisaks etendustele toimuvad STL-is töötoad, loomingulised residentuurid, loengud, korraldatakse nüüdistantsu uute tulijate platvormi PREMIERE ning kunstnike vaba kohtumisplatvormi — ürituste sarja Greenfield. STL on võtnud selge positsiooni Eesti nüüdistantsu arendaja ja valdkondliku eestkõnelejana.