Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hea Teatri Auhind 2010

03.12.2010 10:25

Neljapäeval, 2. detsembril, andis Eesti Teatrikriitikute Ühendus (ETKÜ) peale Draamateatri etendust „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“ üle järjekordse Hea Teatri Auhinna (HTA). Üheksanda HTA pälvis Raimo Pass, kes töötab Draamateatris 1984. aastast.

Hea Teatri Auhind on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane auhind. HTA antakse loominguliste saavutuste eest, mida kriitikute ühendus peab tähelepanuväärseks eesti teatripildis, vastavas loominguvaldkonnas või konkreetses loomeloos. HTA ei märgista ilmtingimata hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab pigem teatritegijat või -kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti ja seda mitte ainult viimasel ehk käesoleval hooajal.

Praegu võib näha Raimo Passi Draamateatri lavastustes „Panso“, „Kaevuritest kunstnikud“, „Vassiljev ja Bubõr ta tegid siia...“, „Kirsiaed“, „Vombat“, „Grönholmi meetod“, „Boulgakoff“, „Metspart“, „Müügimehe surm“, „Rahauputus“. Kahtlemata tuleb esile tuua ka Passi kui „Teenri“ lavastajat VAT Teatris ning tema tegevust ühenduses R.A.A.A.M. 

HTA käega katsutavaks osaks on Ave Nahkuri maal, mis on tehtud konkreetsele inimesele või kooslusele ja kindlatel, neid iseloomustavatel teemadel.

Varasemad HTA laureaadid on Guido Kangur (2002), Andres Noormets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Maarika Vaarik (2005), Aare Toikka (2006), Võru Teatriateljee (2007), Priit Raud (2008), Katariina Lauk (2009).

Rait Avestik
ETKÜ esimees