Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Hea Teatri Auhind 2009

22.03.2010 16:26

Laupäeval, 20. märtsil andis Eesti Teatrikriitikute Ühendus (ETKÜ) VAT Katariina LaukTeatris peale etendust „Ingel, ingel, vii mind taeva“ välja järjekordse Hea Teatri Auhinna (HTA), mille pälvis Katariina Lauk.

Ühe noorema põlvkonna silmapaistvama naisnäitleja tunnustamisel ei pidanud kriitikud silmas üksnes tema eriilmelisi rolle VAT Teatris, vaid vaatasid tagasi ka Tallinna Linnateatri aegadesse, kust näitlejanna 2001. aastal lahkus. Pühendumisest oma tööle annavad tunnistust ka mitmed rollid eesti mängufilmides.

Hea Teatri Auhind on Eesti Teatrikriitikute Ühenduse iga-aastane auhind. HTA antakse loominguliste saavutuste eest, mida kriitikute ühendus peab tähelepanuväärseks eesti teatripildis, vastavas loominguvaldkonnas või konkreetses loomeloos. HTA ei märgista ilmtingimata hooaja tipplavastust või -rolli, vaid tunnustab pigem teatritegijat või -kollektiivi, kelle loomingulised põhimõtted ja saavutused kõnelevad tõsisest suhtumisest teatrikunsti. Auhind on Ave Nahkuri maal, mis on tehtud konkreetsele inimesele või kooslusele ja kindlatel, neid iseloomustavatel teemadel.

Varasemad HTA laureaadid on Guido Kangur (2002), Andres Noormets (2003), Aleksander Eelmaa (2004), Maarika Vaarik (2005), Aare Toikka (2006), Võru Teatriateljee (2007), Priit Raud (2008).

Rait Avestik,
ETKÜ esimees