Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Haruldased fassaadijoonised jõuavad muuseumisse

31.03.2011 13:02

Neljapäeval, 31. märtsil antakse Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumile üle Vanemuise teatri väikese maja haruldased fassaadijoonised.

Kaks unikaalset tušijoonist hoone fassaadist otsevaates ja külgvaates on kunagise Tartu linnaarhitekti Arved Eichhorni poolt signeeritud ning pärinevad eeldatavalt aastatest 1914–1918, mil hoone Berliini arhitektide Ernst Hoffmanni ja Fritz Schultze projekti alusel ning Eichhorni kavandite järgi ehitati. Tartu saksa teatri jaoks rajatud klassitsistlike, heimatlike ja juugendlike mõjutustega hoone on silmapaistev näide 20. sajandi alguse teatriarhitektuurist ning kuulub kultuurimälestiste hulka.

Joonised leiti eelmisel aastal Rannu valla Ervu küla talumaja pööningult, fassaadiplaanid vahendas Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumile Vanemuise teater. Kuna joonised olid tugevalt kahjustunud, restaureeriti need Eesti Kultuurkapitali arhitektuuri sihtkapitali abiga Tartu Ülikooli spin-off firmas Mandragora.

Plaanide üleandmine toimub neljapäeval, 31. märtsil kell 11.00 Tartus, restaureerimisfirmas Mandragora. Kohal on ka Vanemuise teatri esindaja ning jooniste leidja Mari-Ann Repän. Haruldaste fassaadiplaanidega on võimalik tutvuda maikuu jooksul Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis.

Kohtumiseni muuseumis!
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallinn 10146
Info 6 446 407
 info@tmm.ee www.tmm.ee