Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Harri magab” Teatrilaboris

07.02.2009 16:54

Laupäeval, 7. veebruaril algusega kell 19 esietendub Teatrilaboris Johannes Veski lavastus "Harri magab". Teksti ühisautoriteks on lavastaja ise ning näitlejad Päär Pärenson, Anatoli Tafitšuk ja Joonas Parve.

Me ei saanud hakkama, juba alguses. Suurte mõtetega koos sündis nende läbikukkumine. Me ei tea, kuhu siit edasi minna. See ülestunnistus saagu põhiliseks. Ja sellest me alustasimegi.

"Harri magab" on lugu igavusest ja hirmust ning sellest, kuidas igavlevad ja hirmunud inimesed otsivad meeleheitlikult tegevust, mõtlevad vahel liiga palju, vahel üldse mitte ja jõuavad (välditavate) loogikavigadeni, janunevad muutuste järele ning represseerivad kaaskannatajaid ja kõrvaltvaatajaid. Päeva lõpuks tahavad aga kõik hästi läbi saada. Ütleb ju vana hea tõdegi: inimene on inimesele jänes.

Johannes Veski ja Anatoli Tafitšuk lõpetavad 2009. aasta kevadel Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna näitlejatena. Teatrilaboris on nad kaasa teinud Jaanika Juhansoni lavastuses "Haned võlgu" (autor Villu Tamme).

Päär Pärenson on vabakutseline tantsija, koreograaf ja näitleja, tuntud ka kui J.O.C. DEF Räädu Massive'ist. Ta on lavastanud "Hädaoru" ning teinud kaasa lavastustes "Haned võlgu" ja "krabaTabark" (Preussler).

Joonas Parve lõpetas 2005. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna näitlejana. Teatrilaboris on ta teinud kaasa Pärensoni lavastuses "Hädaorg". Muidu pildistab loodust ja ehitab maja.

Lavastust mängitakse ka 8., 10. ja 11. veebruaril kell 19 Teatrilaboris.
Piletid hinnaga 100 ja 125 kr saadaval Piletilevis ja vabade kohtade olemasolul koha peal.

www.teatrilabor.ee