Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Harrastusteatrite Liit kutsub tudengeid osa võtma tööhõive probleeme uurivast lavastusest

16.02.2016 14:08

Eesti Harrastusteatrite Liit
Algab osalejate registreerimine noorte teatriprojekti, mille teemaks on tööhõive noorte seas Tallinnas. Projekti oodatakse tudengeid, kes on huvitatud osalema aktiivselt lavastuse loomise protsessis. Lavastus valmib 2016. aasta maiks.

Palju on räägitud kääridest kõrgkooli lõpetanute tööootuste ja tegeliku olukorra vahel. Reglementeeritud keskkonnast, milles inimene on 15 või rohkem aastat tegutsenud, astutakse olukorda, kus omandatud kraadist ei pruugi piisata erialase töö saamiseks, sobiva koha leidmine võib võtta aega kuid ning tihti on selle leidmisel praktilistest teadmistest olulisemad hoopis muud faktorid nagu näiteks veenmisoskus tööintervjuul.

Milline on ühe tavalise tudengi nägemus tööturust, milliseid lugusid räägivad need noored, kes juba mõni aasta ise oma leiba teenivad ning milline on vaatenurk olukorrale tööandja poolelt - just neid teemasid asub uurima uus lavastus, mis valmib üle-Euroopalise teatriprojekti “Theatre as a Forum of Political Participation” (teater kui poliitilise osaluse foorum) raames. Rahvusvahelise projekti koordinaator on European Theatre House ning sel korral on selle alapealkirjaks “Identity through work” (enesemääratlus läbi töö).

Eestis viib projekti läbi ETH (European Theatre House) partner Eesti Harrastusteatrite Liit. Harrastusteatrite Liidu juhi Kristiina Oomeri sõnul on suur rõõm võtta osa sellisest projektist, mis pakub võimalust kasutada teatri vahendeid meid siin ja praegu ümbritseva maailma
mõtestamiseks. Harrastusteatrid sotsiaalseid probleeme üldiselt väga palju lahkama ei kipu ning seetõttu on antud projektis osalemine meile väärtuslik kogemus. Uurimuse kõrgkooli lõpetanute tööturule sisenemisest toob lavale Rahel Otsa, kellega EHLil on ka varasemalt
hea koostöö.

Kõiki noori tudengeid, kes on huvitatud antud lavastuse tööprotsessist osa saama, palutakse saata sellekohane kiri aadressile rahel.otsa@gmail.com. Oodatud on ka noored, kes otseselt lavale tulla ei soovi, kuid tahavad kaasa aidata taustajõuna materjali kogumise ning lavastuse loomise eri tahkude juures (videod, lavakujundus, turundus jm). Kirju ja võimalikke küsimusi oodatakse 19. veebruarini ning esimene kohtumine leiab aset juba 20. veebruaril Tallinnas Tallinna Rahvaülikoolis Vene tn 6 III korrus.


Lähem info:
Kristiina Oomer
oomer.kristiina@gmail.com
Eesti Harrastusteatrite Liit

Vera Bruns, projektijuht
info@european-theatrehouse.org
European Theatre House