Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Harrastusteatri juhiks TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia Avatud Ülikoolis

16.08.2011 11:06

Sel aastal toimub kultuuriakadeemias esmakordselt vastuvõtt harrastusteatri juhi erialale avatud ülikooli õppevormis. Avalduste ja dokumentide vastuvõtt algab 15.08, erialakatsed toimuvad 1.-2.09 Viljandis, TÜVKA Mustas saalis. Õppekava arendus toimub koostöös Eesti Harrastusteatrite Liiduga.

Avatud ülikooli harrastusteatri juhi eriala eksamitele on oodatud nii need, kel on eelnev harrastusteatri kogemus, kui ka need, kes alles hiljuti on endas leidnud soovi tegutseda harrastusteatri ja kogukonnakunstide valdkonnas.

Teatrikunsti õppekava eesmärgiks Avatud Ülikooli vormis on koolitada hea teoreetilise, kunstilise ning praktilise ettevalmistusega, professionaalsete oskustega harrastusteatrite juhte. Õppekavva kuuluvad praktilised ja üldteoreetilised ained, samuti pedagoogiliste ainete moodul ning loomemajanduse alused. Õppetöö toimub kaks korda kuus 4-päevaste sessioonidena.

Riigieelarvelisi õppekohti Avatud Ülikooli õppevormis ei ole ning õppeteenustasu semestri kohta on 800 EUR, mida on võimalik tasuda ka osamaksetena.

Avaldusi ja dokumente saab esitada 15.-26.08. Viljandi Kultuuriakadeemias ja Tartu Ülikooli peahoones tööpäeviti kell 10-16 või elektroonselt Interneti-aadressil www.sais.ee. Elektroonse Sisseastumise Infosüsteemi (SAIS) kaudu saavad dokumente esitada ainult 2004. aastal või hiljem keskhariduse omandanud. Avalduste esitamine lõpeb 26.08 kohapeal kell 16.00 ning SAISis kell 23.59.

Sisseastumise erialakatsed 1.-2.09 k.a koosnevad kolmest osast: teatrikunstialasest esseest, katse praktilisest osast ja suulisest intervjuust. Essee kirjutamine toimub 2.09 kell 10.00-12.15, katse praktiline osa ühendatuna suulise intervjuuga toimub individuaalselt kas 1. või 2.09, vastavalt ajagraafikule, mille teatame registreerunutele e-maili teel hiljemalt 30.08. Erialakatsete praktiliseks osaks palume ette valmistada paar eri-ilmelist luuletust, laulu ja proosapala, samuti ühe kujuteldava lavastuse kirjalik eksplikatsioon (lavastuse idee).

Lisainfo:
Jaanika Juhanson, etenduskunstide osakonna juhataja
Telefon: 5544662

Kätlin Põder, etenduskunstide osakonna koordinaator
Telefon: 435 5246
E-post: [email protected]