Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Hamlet” ja “Libahunt” kaasaegse tantsuna Estonias

29.04.2007 10:52

Pühapäeval, 29. aprillil algusega kell 19 esietenduvad Rahvusooperis Estonia kaks algupärast kaasaegse tantsu etendust - Oksana Titova lavastatud "Hamlet" ja Marina Kesleri lavastatud "Libahunt". Sellega tähistab Rahvusooper rahvusvahelist tantsupäeva.

Balletitrupi kunstiline juht Tiit Härm, kes ainsa tingimusena palus noortel koreograafidel kasutada eesti heliloojate muusikat, tunnustab nende tööd. "Oksana ja Marina on end näidanud tugevate isiksustena, kellel on kujundlik ja plastiline mõtlemine. Nad on oma lavastustega teinud palju tööd ja selle tulemusena sündiv kirjandusklassika interpretatsioon tantsulaval saab olema kindlasti põnev. Usun, et kahe noore koreograafi algupärase ja värske sõnumiga etenduse lavaletoomine on ühtlasi parim viis rahvusvahelist tantsupäeva tähistada," räägib Tiit Härm.

"Hamlet on selles lavastuses mitte ühe tegelase nimi, vaid seisundi või sündroomi nimetus. Rollid, mis on võetud originaalteosest, on vaid ühe haiguse eri staadiumid, sümptomid, mis ilmuvad üksteise järel. Igal rollil on oma konkreetsed jooned ja tunnused, sisu ja vorm. Hamlet on minu jaoks nagu õnne valem - kesksel kohal on teatud kompromissi ja isiksuse arengu idee," räägib oma lavastusest balletitantsija ja koreograaf Oksana Titova.

Hamleti lavastust saadab vahetult kohapeal sündiv muusika, mille autor ja esitaja on Taavi Kerikmäe. Kunstnik ja kostüümide autor on Elo Soode, videolahenduste autor Andres Tenusaar, koreograafi assistant Päär Pärenson.

""Libahunt" käsitleb inimlikke probleeme läbi aegade: massi ja indiviidi vastasseisu, kadedust ja konkurendi hävitamist laimuga, inimese nõrkust võidelda oma armastuse eest ning jääda truuks endale, kartmata eristuda teistest. Libahundid ei ole seotud kindla ajaperioodiga, neid leidub ka praegu, aga kunagi ei saa neid olema palju. See on ainult kadedate ja nõrkade poolt tugevamatele peale kleebitud silt. Etenduse sõnum oleks üleskutse inimestele leida endas hingesoojust, tolerantsi teiste suhtes ning puhtust oma tegudes ja mõtetes," tutvustab oma lavastust Marina Kesler.

"Libahundis" kasutatakse Lepo Sumera, Raimo Kangro, Arvo Pärdi ja Lydia Austeri muusikat. Koreograafi assistent on Ervin Green, lavastuse kunstnik Sirly Oder.

Etendused on 3. mail ning 2., 3. ja 18. novembril.
Pärast 3. mail toimuvat etendust on kõigil piletiostnutel võimalik kohtuda tantsuetenduste lavastusmeeskonna ja peaosalistega Estonia Talveaias.

Täiendav info: http://www.opera.ee/27610?view=3&date=29-04-2007

Eero Raun
Rahvusooper “Estonia” nõunik
+372 50 68 194,
[email protected]
www.opera.ee