Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Haapsallu tuleb kaasaegse tsirkuse festival HOOG

02.03.2018 11:54

Festival HOOG
Uus tulija — rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG ühendab etenduskunstid, pakkudes üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii täiskasvanutele kui ka lastele. 8.-10. juunil 2018 esitletakse Haapsalus välisesinejate ja kodumaisete artistide kõrgtasemel lavastusi. Lisaks etendustele pakub HOOG haridusprogramme peredele, professionaalidele ning erivajadustega inimestele.

Rahvusvaheline kaasaegse tsirkuse festival HOOG on eri kunstivaldkondi ühendav festival Haapsalus 8.-10. juunil 2018, mille fookuses on uudne etenduskunst - kaasaegne tsirkus. Sõnadeta lavastustes vormitakse füüsiline võimekus kunstiliselt kaunisse pakendisse, testides inimvõimekuse piire. 

HOOG festival esitleb artiste Põhjamaadest, Euroopast, aga ka kaugemalt. Peaesineja, artist Matthias Romir on enam kui 20 aastat loonud žonglöörimise, objektiteatri, klounaadi ja videokunsti piirimail mänglevaid lühilavastusi. Haapsalu Kultuurikeskuses etendub lavastus "Life is Short Stories". Etendust mängitakse ka Tallinnas, Vene Teatris.

Festivali direktor Anu Tähemaa sõnul ühendab uus žanr eri kunstivaldkonnad. "Etendustes kasutatakse küll tsirkusekunsti elemente nagu žongleerimine või akrobaatika, kuid kaasatakse ka tants, näite- või videokunst, osavusalad või eksperimenteeritakse sootuks füüsika, muusika või psüholoogiaga. Tegu on lavastusliku tervikuga nagu teatris ikka. "Palliga hüljes" ning "jalgrattal karu" jäägu ajalukku - HOOG loomi meelelahutuseks ei rakenda," selgitab Tähemaa. 

HOOG etendused Haapsalus toimuvad Kultuurikeskuses ja selle ümbruses, kuid palju põnevat saab toimuma ka linnatänavatel, hoovisoppides või mere ääres. Festivali programmi valitud lavastused on täis füüsilist meisterlikkust, kunstiliselt kaunis vormis. Etendusi valides tuleb laste puhul jälgida vanusepiiri. Kogenud kunstigurmaanile mõeldud etendus ei ole sobilik väikelastele ja 0-2 vanustele mõeldud etendus on eakohane just neile. Sõnadeta lavastused on arusaadavad nii kohalikele inimestele kui ka väliskülalistele.

Festival pakub üllatavaid elamusi ja praktilisi kogemusi nii sõpruskondadele kui peredele, sest etenduste kõrvale on loodud ka haridusprogrammid ning sotsiaalse tsirkuse projektid, mis kaasavad algajad tsirkusehuvilisi, professionaale ja ka erivajadustega inimesi. 

HOOG festival on pühendatud Eesti Vabariigi 100. juubelile, pakkudes publikule meeldejäävaid elamusi kaunis Haapsalus. HOOG on järg Tallinnas 2015. aastal toimunud rahvusvahelisele kaasaegse tsirkuse festivalile Circus Tree, mida külastas üle 10 000 inimese.

HOOG valmib koostöös: Prantsuse Instituut, Soome Instituut, Haapsalu linn, Haapsalu Kultuurikeskus, Haapsalu Neuroloogiline Rehabilitatsioonikeskus, Haapsalu Viigi kool, Haapsalu Linna Algkool, Läänemaa Ühisgümnaasium, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia, TLÜ Haapsalu Kolledž,  Beguta külalistemaja, Fra Mare Thalasso Spa, Haapsalu Kutsehariduskeskus, Eesti Kaasaegse Tsirkuse Arenduskeskus, Baltic-Nordic Circus Network, Tsirkusestuudio Folie, OMAtsirkus, ParnterAkro, Rahumäe Põhikool, Haapsalu Kunstikool, Eve Stuudio, Eesti Tantsuagentuur, Vene Teater, QCatering, Eventech

Täname toetajaid:  Eesti Kultuurkapital ja Hasartmängumaksu Nõukogu

Lisainfoks:
Kaasaegse tsirkuse olemuse annab hästi edasi CIRCA festivali treiler
Kuku raadio intervjuu HOOG festival / Gold-Tähemaa 29.11.2017 / kestus 9min