Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gruusia teater Eestis

28.05.2010 12:35

Eesti teatrivaatajal on vaid ühel õhtul võimalus vaadata eri Euroopa festivalidelt kiitust kogunud Gruusia lavastust vahetult pärast seda, kui trupp pälvis kaheksa preemiat kaheteistkümnest äsja Horvaatias lõppenud rahvusvahelisel teatrifestivalil.

Lavastaja David Doiashvili on öelnud: “Macbeth - Shakespeare kõige dramaatilisem, süngeim tragöödia, mida iseloomustavad Shakespeare'i tavapärased õnnetud kokkusattumused, on mind vapustanud ja intrigeerinud juba ammu. See ei ole lihtsalt lugu mõrvast, hullumeelsusest ja surmast või pelk vägivalla ja üleloomulike jõudude demonstreerimine, mis mind näidendi juures lummasid, üllatasid ja liigutasid, vaid selle alltekst ning topeltreaalsus: korraga komöödia ja tragöödia, mis on väsimatu eksperimenteerija poolt teravmeelselt ja huumoriga ühendatud, lisaks suurima poeedi tundeküllasus ning meisterlik keelekasutus. Nõidade kolmiku poolt esitatud müstiline väljend „Ausus on nurjatu ja nurjatus on aus“ juhib meid läbi kogu loo, minu noorte näitlejate poolt sõnadesse ja tegudesse panduna, raevukalt, tähendusrikkalt.“

Lavastuse piletid on müügil Eesti Draamateatri ja Piletimaailma kassades ning maksavad 190 kuni 390 krooni.

Gruusia kultuurinädal Tallinnas algas 21. mail ning kestab homseni. Ürituse korraldajate sooviks on tutvustada laiemale Eesti publikule gruusia kultuuri. Kultuurinädala raames on seni toimunud mitmeid kontserte, fotonäitus ja filmilinastus. Lisainfot leiab Gruusia kultuurinädala ametlikult koduleheküljelt.