Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Grimmiõhtu

21.03.2011 11:48

Reedel, 25. märtsil kell 16.00 toimub muuseumi sinise laega saalis jumestuskunstnik Valdur Tohera 120. sünniaastapäevale pühendatud grimmiõhtu, mis kutsub kokku nii grimmitegijad kui grimmikandjad.

Rahvusvahelise teatripäeva eel keskendume grimmikunstile, mis teatrimaagia olulise osana harva eraldiseisvalt tähelepanu pälvib. Avatud vestlusringis kohtuvad teatrite jumestuskunstnikud ja näitlejad. Räägitakse Valdur Tohera pärandist, grimmi olemusest ja muutumisest läbi aja ning põnevatest juhtumistest seoses lavajumestusega. Valmib ka üks teatrigrimm ning vaadata saab väljapanekut Valdur Toherale kuulunud grimmivahenditest.

Valdur Tohera (16. märts 1891 – 19. veebruar 1963) alustas grimeerija õpilasena 1905. aastal Vanemuises, töötas seejärel jumestusala juhataja ja näitlejana Endlas, Draamateatris ning üle 30 aasta Estonias. Alates 1919. aastast oli Tohera õppejõud teatrikoolides, täiendades end jumestamise alal Venemaal, Londonis ja Berliinis. 1932. aastal avaldas Valdur Tohera raamatu „Maskijumestusõpetus”. Vastuolulise isiksusena on Toherat meenutanud mitmed tema kaasaegsed, õpilaste kaudu tuntakse tema õpetust ka tänapäeval.

Sissepääs muuseumipiletiga.
Kohtumiseni muuseumis!

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, 10146 Tallinn
Tel: 641 8165