Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gounod’ ooper „Romeo ja Julia“ jõuab Eesti publiku ette vaid ühel korral

27.11.2013 10:16

Romeo ja JuliaHomme, 28. novembril 2013 toimub Estonia kontserdisaalis Charles Gounod’ ooperi „Romeo ja Julia“ suurejooneline kontsertettekanne, mida dirigeerib Vello Pähn.

Publiku ette astuvad külalissolistid Adam Diegel USAst, Oriana Kurteši Albaaniast, Patrick Bolleire Belgiast, Stella Grigorian Gruusiast ja Rauno Elp, Pavlo Balakin, Mart Madiste, Juuli Lill, Mart Laur, René Soom, Aare Saal ning Andres Köster Rahvusooper Estoniast. Esinevad rahvusooperi orkester ja koor.

Gounod’ muusikaline jutustus „Romeo ja Julia“ Shakespeare’i kuulsa tragöödia ainetel on tundlik, dramaatiline ja meloodiarikas. Ooperi on tuntuks teinud sügavalt emotsionaalsed duetid, värvikas orkestratsioon ja südantliigutavad koorid. Shakespeare’i tragöödia keelatud armastusest kahe vaenutsevatest peredest pärit noore vahel on andnud ainest mitmetele ooperitele, kuid ükski neist ei ole niivõrd originaalitruu kui Gounod’ oma. „Romeo ja Julia“ on õigustatult teeninud ära „Fausti“ populaarsuse, olles 19. sajandi prantsuse ooperi üks hinnatumaid pärle. Ooperi üheks tuntumaks muusikanumbriks on „Je veux vivre“ ehk „Julia valss“.

Piletid müügil Piletilevis

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
[email protected]
tel. +372 683 1242

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia
Maja täis muusikat!