Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Giselle’is” näeb Vanemuise uuenenud balletitruppi

20.09.2007 10:44

Alanud hooajast 15 tantsija võrra täienenud Vanemuise balletitrupp annab neljapäeval, 20. septembril balletilavastusega "Giselle" uues koosseisus hooaja esimese etenduse.
Vanemuise balletitrupiga liitus tantsijaid Jaapanist, USA-st, Suurbritanniast, Belgiast, Peruust, Poolast, Venemaalt ning Tallinna Balletikoolist. Eesti vanima kutselise teatri truppi kuulub 38 tantsijat 11 rahvusest. Varasemast töötab seal lisaks Eesti tantsijatele balletiartiste Suurbritanniast, Leedust, Lätist ja Venemaalt.

"Giselle’i" lavastas Vanemuises läinud talvel Stanislav Fečo Tšehhimaalt. Lavastuse kunstnik on Charles Cusick-Smith Šotimaalt ning muusikajuht ja dirigent Lauri Sirp. "Giselle’is" osalevad kogu Vanemuise balletitrupp, teatri sümfooniaorkester, samuti ooperikoori liikmed ning Vanemuise Tantsu- ja Balletikooli õpilased.
Adolphe Adami imekaunis ballett jutustab talutüdruk Giselle’i ja krahv Albert’i traagilisest armastusloost. Balleti esietendus oli 1841. aastal Pariisi Ooperiteatris. Eesti teatrites on "Giselle’i" varem lavastud 10 korral: neist 1949 ja 1970 Vanemuises. "Giselle'i" etendus algab neljapäeval, 20. septembril kell 19 Vanemuise suures majas.

Tambet Kaugema
Vanemuise pressiesindaja
52 37028
tambet@vanemuine.ee
www.vanemuine.ee