Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi pälvis Eve Noormets

09.11.2017 13:39

2017. aasta Gerd Neggo stipendiaat Eve Noormets omandas hariduse tantsujuhtimise erialal ning magistrikraadi kultuuriajaloo erialal Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Juba 30 aastat on ta vedanud Eve Stuudio tööd, on olnud õppejõud nii kodumaistes ülikoolides kui ka lektor rahvusvahelistel festivalidel ja konverentsidel. Alates 1994. aastast korraldab ta rahvusvahelist tantsufestivali NOTAFE (Noore Tantsu Festivali), mille eest tunnustas teda 2016. aastal Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp aasta kultuuritegija tiitliga. Eve Noormetsa panuse suurust lubab aimata ka 2005. aastal pälvitud Valgetähe V järgu orden.

eve noormets
Paljud tema õpilased toovad välja, et Eve Noormetsa panus nende arenguteel on olnud pöördeline: ta on innustanud, motiveerinud ja õpetanud paljusid, tema kursused tantsuõpetajatele on pannud õpilasi laiemalt ja sügavamalt läbi mõtestama oma lähenemist ja metoodikat. Evet peetakse vaieldamatult üheks olulisemaks laste ja noorte tantsu edasiviijaks.

“Eve on suure tähega Õpetaja! Õpetaja, kes muutis minu Maailma! Olen väga tänulik, et Eve avas minu silmad, hinge ja südame, tänaseks olen ma juba 15 aastat laste loov- ja vabatantsu õpetaja,”  kirjeldab Janne Ristimets Evet kui oma olulisemat eeskuju ja suunajat.


Stipendiumikonkursile esitati kokku 9 kandidaati: Eve Noormets, Anu Sööt, Tiina Ollesk, Merle Saarva, Kristina Raja, Tõnu Veiler, Krõõt Kiviste, Ingrid Hamer ja Anastassia Koot. 
Varasemad Gerd Neggo stipendiaadid on: 2016 Irina Pähn, 2015 Inna Sulg, 2014 Anu Ruusmaa, 2013 Anne Tamm-Kivimets, 2012 Rene Nõmmik, 2011 Raido Mägi.

Gerd Neggo nimeline tantsuõpetaja stipendium antakse üle Eve stuudio 30. aastapäeva suurel tantsukontserdil 2. detsembril kell 13.00 Ugala teatris.

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.


Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
tel: +372 56 454 888
www.tantsuliit.ee