Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia laureaat on Leili Väisa

15.11.2021 12:02

Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (9.11.1891–1.09.1974) nimelise tantsuõpetaja preemia eesmärgiks on tunnustada pühendunud tantsuõpetajat, kelle töös peegeldub meisterlikkus ja sisukus, avatus ja koostöövalmidus ning tegusus ja tahe panustada Eesti tantsuellu. 
 
Tänavu olid Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt juba üheteistkümnendat aastat välja antava preemia kandidaatideks esitatud Leili Väisa, Polina Žukova, Merle Saarva, Helena Pihel, Helen Veidebaum, Maria Zujeva.
 
Tänavune laureaat Leili Väisa on tantsuseltsi Pärliine eestvedaja ja õpetaja ning Lusti Lasteaia liikumisõpetaja. Lisaks juba 37 aastat kestnud tantsuõpetaja karjäärile on Leili aastakümneid tegutsenud Antsla valla kultuuri- ja haridusmaastikul, niisamuti on ta Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu ning Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu aktiivne liige, teemade tõstataja ja kaasarääkija. Leili panus nii kohaliku kogukonna tantsuelu edasiviijana kui ka Eesti tantsuvaldkonna arendajana omab olulist väärtust, millest juhinduda. Tantsuõpetajana teeb Leili oma tööd tõelise kire ja pühendumisega olles eeskujuks, innustajaks ja toetajaks nii lastele, noortele kui ka täiskasvanud õpilastele. Tähelepanuväärne on tema mitmekülgsus – Leili õpetab kaasaegset tantsu, loovtantsu, rahvatantsu, karaktertantsu, swingtantsu ja Ernst Idla treeningsüsteemi. Ta on õpetaja, kelle tunnid on täidetud rõõmu ja hoolivusega, kus nõudlikkus ja mõistmine liiguvad alati käsikäes.
 
Eelnevatel aastatel on Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia pälvinud Meeli Pärna, Elena Poznjak-Kõlar, Anu Sööt, Eve Noormets, Irina Pähn, Inna Sulg, Anu Ruusmaa, Anne Tamm-Kivimets, Rene Nõmmik ja Raido Mägi.
 
Selle aasta 9. novembril möödus Gerd Neggo sünnist 130 aastat. Tänavu anti Gerd Neggo tunnustuspreemia välja üheteistkümnendat korda. Laureaadi väljakuulutamine ja preemia üleandmine toimus Tantsuhuvihariduse Galal 14. novembril Eesti Rahva Muuseumis, Tartus. 
Gerd Neggo preemia andsid Leili Väisale üle haridus- ja teadusminister Liina Kersna ning Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu juhatuse esimees Raido Bergstein.
Sündmust korraldas Eesti Tantsuhuvihariduse Liit koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu ning Eesti Noorte Tantsu Ühinguga.
 
Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustuspreemiat rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital ja preemia suurus on 2000 eurot.

-- 
Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit
FB: https://www.facebook.com/tantsuliit/
WWW: www.tantsuliit.ee
TantsuKuukiri: kuukiri.tantsuliit.ee