Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saaja on selgunud

02.11.2012 15:38

Eesti Tantsuhariduse Liit kuulutas tänavu teist korda välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi konkursi. Tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (1891–1974) tegevuse aluspõhimõteteks olid improvisatsioon ja õpilaste kaasamine loomingusse. Samad printsiibid kehtivad nüüdistantsus tänapäeval. Pärast õpinguid Rootsis ja Saksamaal sai Gerd Neggost esimene moderntantsu tutvustaja Eesti tantsu- ja teatrilavadel. Gerd Neggo stuudios õppisid sellised hilisemad Eesti tantsukultuuri edasiviijad nagu Helmi Tohvelman, Ida Urbel jt. 2011. aastal sai esimesena Gerd Neggo nimelise stipendiumi Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõud Raido Mägi.

Tänavusele stipendiumikonkursile laekus 12 taotlust, ETHL volikogu valikul jõudis lõppvooru neli taotlejat – Rene Nõmmik, Krista Köster, Andre Laine ja Merle Saarva, kellest 2012. aasta stipendiumi saajaks osutus tantsija, koreograaf-lavastaja ja tantsukompositsiooni õpetaja, Tallinna Ülikooli tantsukunsti dotsent, tantsuteatri Fine5 looja ning eestvedaja Rene Nõmmik.

Rene Nõmmik on  tuntud kui omapärane tantsukunsti mõtestaja ja kõrgelt hinnatud pedagoog. Tema oskus üldistada ja samas olulisi detaile esile tuua, kaasahaarav tantsuteemade käsitlus, läbi huumori keerulistele situatsioonidele lahenduse otsimine, keskendumine hetkele siin ja praegu on hinnatud omadused nii õpilaste kui kolleegide seas. Rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafina on Rene rikastanud nii eesti kaasaegse tantsu kui ka rahvatantsu tänast nägu. Eesti tantsumaastiku kujundamisel on Rene Nõmmiku kätt tunda väga erinevatel tasanditel – tegijana, loojana, õpetajana, arvamusliidrina ja tantsukunsti kui iseseisva kunstiliigi eluõiguse eest võitlejana.

Stipendium antakse pidulikult üle 4. novembril kell 14.40 Salme Kultuurikeskuses toimuval Uute tantsude konkursi lõppkontserdil, kus Rene Nõmmik on Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi kutsel ametis žürii liikmena. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastas Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital.

Pressiteate edastas
Kaia Kapsta
Eesti Tantsuhariduse Liit
kaia@tantsuharidus.ee