Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Raido Mägi

04.11.2011 11:04

raidoEesti Tantsuhariduse Liit kuulutas sel aastal esmakordselt välja tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891 – 01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumikonkursi.

Gerd Neggo stipendiumikonkursi eesmärk oli tunnustada oma tööle pühendunud Eestis töötavat tantsuõpetajat. Gerd Neggo tantsuõpetaja preemia kandidaatideks esitati kolmteist tantsuõpetajat üle Eesti. Nominentideks valiti Tiina Ollesk, Raido Mägi, Andre Laine ja Kaidi Udris. Nelja kandidaadi vahel valis Eesti Tantsuhariduse Liidu juhtkond stipendiumisaajaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõu Raido Mägi.

Raido Mägi on oma tööle pühendunud tantsuõpetaja, kes, õpetades juba 13 aastat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, on tugevalt mõjutanud meie noorte tantsuõpetajate põlvkonda. Akadeemias kontaktimprovisatsiooni ja kompositsiooni tunde andes, on ta väga tugevaks suunanäitajaks noorte põlvkonna mõtte- ja maailmavaate kujunemisel. Kindlalt võib väita, et Raido on üks akadeemia tantsukunsti õppekava tugisammastest. Oma vaiksel, mitte esiletükkival moel on ta alati kohal, oma väga selget arvamust omav, kuid seda mitte peale suruv õpetaja. Raido oskab, tahab ja viitsib uljast tantsunoorest välja tuua tema sügavama sisu. Raido laiahaardelisusest annab tunnistust oma teadmiste jagamine ka noortele näitlejatudengitele TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, Kõrgemas Lavakunstikoolis ja Helsinki Teatriakadeemias. Lisaks on Raido karismaatiline tantsija ning eesti kaasaegse tantsu koolkonnale üks suuna andnud koreograafidest.

Stipendiumi kätteandmine toimub TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias 9. novembril kell 11.00 etenduskunstide osakonna tantsukunsti õppekava IV kursuse kompositsioonitunnis, Raido igapäevases töökeskkonnas.


Kontakt: Jane Miller-Pärnamägi
jane@tantsuagentuur.ee
5622 4717