Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Inna Sulg

09.11.2015 11:01

Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt juba viiendat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis tänavu aastal Inna Sulg.

Inna SulgInna töötab tantsukinesioloogia ja –anatoomia valdkonnas, on õppejõud Tallinna Ülikoolis, varasemalt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on tõlkinud eesti keelde ja jaganud õppematerjalidena keha ja tervise teemalisi teadusartikleid, korraldanud konverentse.
 2014. aastal avas oma stuudio Pärnus, Inna Sulg Esinemiskunsti kooli.

Inna Sulg on toonud liikumise fookusesse terviklikku lähenemist nõudva inimkeha ja selle tähtsuse, meie keha enda tarkuse usaldamise  – „tark keha“.
Inna sõnul „tark keha“ tegeleb kehalise tervise toetamisega, individuaalsete probleemide arvestamisega, liikuvuse taastamise ja parandamisega. Keha tajumise, hingamise ja liigutuse kooskõlastamisega, mille aluseks on anatoomia, kinesioloogia ja tantsuline kehatunnetus.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal eesmärgiga tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane ning oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu. Kes on viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Iga-aastase Gerd Neggo stipendiumi on varasemalt pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik, Anne Tamm-Kivimets ja Anu Ruusmaa.

Stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Pressiteate väljastas Sille Ardel
Eesti Tantsuhariduse Liit
[email protected]
tel nr. 53499219
--
ETHL: http://www.tantsuharidus.ee/
Tantsuinfo kuukiri: http://kuukiri.tantsuharidus.ee/