Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anu Ruusmaa

10.11.2014 10:48

Juba neljandat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis käesoleval aastal tantsuõpetaja, tantsija ja koreograaf Anu Ruusmaa.

Anu Ruusmaad võib kindlasti pidada üheks eesti kaasagse tantsu maaletoojaks. Olles kaasaegse tantsu esimene põlvkond, alustas ta sellealast tegevust 1991. aastal vastloodud tantsuteatri Nordic Star tantsija ja õpetajana ning jätkas tegevust tantsutrupis Fine5 ning Estonia teatri kaasaegse tantsu etendustes tantsija ja repetiitorina. Anu Ruusmaa tegutseb tänaseni aktiivse koreograafi ja õpetajana Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, T-Balletis, Ida Tantsukoolis ja Eesti Tantsuagentuuris. On aktiivne liige erinevates tantsualastes töögruppides ja otsustuskogudes, rääkides kaasa kogu eesti kaasagse tantsu hariduses. Anu enda sõnul peab ta oluliseks kaasaegset mõtlemist töötades erinevate tantsutehnikatega. Anu õpilased on tema kohta öelnud: “Anu on mõtestaja, kunstnik, õpetaja, looja.”

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal eesmärgiga tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane ning oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu. Kes on viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Iga-aastase Gerd Neggo stipendiumi on varasemalt pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik ja Anne Tamm-Kivimets.

Gerd Neggo (1891–1974) oli tantsija, tantsulavastaja ja pedagoog, kelle õpingud Stockholmis É. Jaques-Dalcroze rütmilis-muusikalise pedagoogika alal ning Hamburgis R. Labani tantsustuudios päädisid Eestisse naastes moderntantsustuudio loomisega Tallinnas. Neggot peetakse õigustatult moderntantsu maaletoojaks, kes oma tööga on andnud suure panuse tantsu- ja liikumiskultuuri edendamisesse Eestis.

Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Eesti Tantsuhariduse Liit
Anu Sööt
[email protected]
http://www.tantsuharidus.ee/