Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi saab Anne Tamm-Kivimets

08.11.2013 11:29

Eesti Tantsuhariduse Liidu iga-aastase Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis käesoleval aastal Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja Anne Tamm-Kivimets.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal ning kuulutatakse välja tema sünniaastapäeval 9. novembril. Eelnevalt on selle pälvinud TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia kontaktimprovisatsiooni ja tantsukompositsiooni õppejõud Raido Mägi ning Tallinna Ülikooli tantsukompositsiooni õppejõud, tantsukunsti dotsent ja Tantsuteatri Fine 5 eestvedaja Rene Nõmmik.

Gerd Neggo (1891-1974) oli tantsija, tantsulavastaja ja pedagoog, kelle õpingud Stockholmis É. Jaques-Dalcroze rütmilis-muusikalise pedagoogika alal ning Hamburgis R. Labani tantsustuudios päädisid Eestisse naastes moderntantsustuudio loomisega Tallinnas. Neggot peetakse õigustatult moderntantsu maaletoojaks, kes oma tööga on andnud suure panuse tantsu- ja liikumiskultuuri edendamisesse Eestis.

Anne Tamm-Kivimets õpetab lapsi tantsu armastama Tartus, tema poolt juhitavas Just Tantsukoolis (endine H-stuudio, endine Heterostuudio), mis 2014. aastal tähistab oma 30. tegevusaasta täitumist. Anne on näide dünaamilisest õpetajast, kes kasvab koos oma õpilastega, kes jälgib iga oma õpilast individuaalselt neid rasketel hetkedel toetades ja rõõmsatel hetkedel kaasa hõisates. Kolmekümneaastase teadmiste- ja kogemustepagasi ning intuitsiooni põhjal on Anne Tamm-Kivimets välja töötanud oma treeningsüsteemi, mis ühendab endas sümbioosina loovuse, hea tehnilis-füüsilise taseme ning keha terviklikkuse. Anne treeningsüsteem lähtub põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsuõppe peamine eesmärk on õppida end tantsukeeles väljendama, kasutades selleks oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. Anne Tamm-Kivimetsa õpilased on silma paistnud tugeva vaimse, intellektuaalse ja füüsilise ettevalmistuse poolest, kes on valmis end arendama, sisenedes nii Eesti kui välismaa tantsumaastikule tugevate ja andekate tantsuõpetajate, tantsijate, tantsukunstnike või tantsukooli juhatajatena.
Anne Tamm-Kivimetsa kunagiste õpilaste hulka kuuluvad Nele Suisalu, Karmen Ong, Madli Teller, Kati Grauberg-Longhurst, Maarja Pärn, Helena Krinal jt.

Stipendium antakse pidulikult üle 10. detsembril kell 19.00 Tartu Loodusmajas Tartu linnavalitsuse noorsootöö valdkonna aasta tunnustamisüritusel. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Eesti Tantsuhariduse Liit
Pressiteate koostas Helena Krinal
Info Anu Sööt soot@kultuur.edu.ee