Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Gerd Neggo nimeline tantsuõpetaja stipendiumikonkurss

10.09.2014 11:06

Eesti Tantsuhariduse Liit kuulutab neljandat aastat välja tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (9.11.1891–1.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumikonkursi.

Eelmise aasta stipendiaat Anne Tamm-Kivimets: „Minu jaoks on stipendiaadistaatus andnud eelkõige indu tantsualal ikka edasi toimetada ja rõõmu ning tahtmist tantsuga sügavamalt tegeleda. Innustan ja ergutan esitama kandidaate selle aasta stipendiumi saajateks. Hea tantsuõpetaja väärib tunnustamist, et sel põneval ja omal moel ka raskel maastikul ikka rõõmsalt edasi rühkida.“

Gerd Neggo stipendiumi eesmärk on tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on oma töös sisukas, isikupärane ja pühendunud. Kes on oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu, viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele.

Ettepaneku Gerd Neggo stipendiumi määramiseks võivad esitada kõik era- või juriidilised isikud. Ettepaneku võib esitada ka õpetaja ise. Stipendiumi taotlemiseks tuleb hiljemalt 1. oktoobriks täita ankeet, mis asub aadressil tantsuharidus.ee

Stipendium katab nominendi erialase enesetäienduse kulud kas Eestis või välismaal 1000 euro ulatuses. Stipendium kuulutatakse välja igal aastal Gerd Neggo sünnipäeval 9. novembril. 

2014. aastal möödub Gerd Neggo sünnist 123 aastat. Gerd Neggo õppis Stockholmis È. Jaques-Dalcroze`i rütmilis-muusikalist pedagoogika süsteemi, Hamburgis R. von Labani tantsustuudios, esines solistina viimase eksperimentaalse Tanzbühne laval. G. Neggost sai Eestisse naasnuna moderntantsu maaletooja. Avanud Tallinnas oma stuudio 1924, said seal koolituse H. Tohvelman, I. Urbel, E. Oltrop, A. Kalmet jt., kes viisid meie tantsu- ja liikumiskultuuri edasi nii teatrites kui teatrikoolides. Gerd Neggo õppetöö põhialuseks oli intellektuaalsete, väljendusrikaste, iseseisva loomisvõimega tantsijate kasvatamine.

Pressiteate koostas Anu Sööt
Eesti Tantsuhariduse Liit
[email protected]