Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Georg Malvius lavastab Vanalinnastuudios

28.02.2003 00:00

Laupäeval, 1. märtsil esietendub Vanalinnastuudios Martin Shermani vastuoluline ja valuline "Bent", mille on lavastanud Georg Malvius, kelle jaoks see on esimene lavastus Vanalinnastuudio koosseisulise lavastaja ja kunstilise konsultandina.

"Mõned näidendid sisaldavad endas draamat ja väljamõeldist, mõni teine näidend on aga reaalsusele nii lähedane, et reaalsus ise tundub selle kõrval kahvatu. "Bent" räägib minevikust, mida me ei tohiks kunagi unustada," iseloomustab seda teksti Malvius.

Martin Shermani sügavalt liigutav näidend homoseksuaalide tagakiusamisest Saksamaal esietendus kiiduavalduste saatel 2. detsembril 1979. aastal Broadwayl. Lugu, mis saab alguse Berliini korterist 1934. aastal ja liigub edasi Hitleri koonduslaagrisse, liigutas publikut, shokeerides neid, paljastades seni vähe räägitud õudused Euroopa ajaloos.

Georg Malvius: ""Bent" on lugu, mida me ei tohiks ei unustada ega andestada. "Bent" on lugu keelatud armastusest ja armastuse ootamatust ilmumisest meie ellu. "Bent" näitab, kuidas on lõpuks võimalik uhkust leida."

Mängivad Mait Malmsten (Eesti Draamateater), Andrus Vaarik, Andero Ermel (Tallinna Linnateater) või Priit Võigemast (Ugala teater), Raivo Rüütel, Margus Tabor, Toomas Tross, Reigo Ahven, Imre Saarna (Eesti Tantsuagentuur)

Lavastust mängitakse 1.-23. märtsini, kokku vaid 17 korda.

Ott Karulin
Vanalinnastuudio reklaamijuht
052 08 498; 66 88 797
[email protected]