Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

G. Verdi “Simon Boccanegra” toob Eestisse tuntud ooperitähed

15.03.2008 16:38

Märtsikuu suursündmuseks Rahvusooperis Estonia on Giuseppe Verdi ühe võimsama dramaatilise ooperi „Simon Boccanegra“ kontsertettekanne Estonia kontserdisaalis 15. märtsil kell 19.00, millega jätkatakse aastaid kestnud traditsiooni tuua aeg-ajalt kuulajateni meil haruldasi teoseid kontsertettekandes.

Ooperi toovad lavale muusikaline juht ja dirigent Arvo Volmer, peaosades soleerivad rahvusvaheliselt tuntud ooperikuulsused Raimo Laukka (Soome Rahvusooper), Oksana Dyka (Ukraina Rahvusooper), Badri Maisuradze (Moskva Suur Teater) ning Rahvusooperi solistid Leonid Savitski, René Soom, Mart Laur, Vladislav Horuženko ja Ülle Tundla.  Esinevad Rahvusooperi sümfooniaorkester ja ooperikoor.

Ukraina soprani Oksana Dyka kaunikõlalist häält on võrreldud Renata Tebaldi omaga ja Estonia publikut on ta lummanud mõned aastad tagasi Tosca ja Desdemona rollis. Raimo Laukka on pea 20 aastat laulnud juhtivaid baritonirolle Soome Rahvusooperis. Tema kaunis hääl on kõlanud ka Berliini ooperis, Stockholmi Kuninglikus Ooperis, Wiesbadeni ooperis jm. Moskva Suure Teatri solist Badri Maisuradze on laulnud enamuse maailma suuremate teatrite lavadel, sealhulgas korduvalt La Scalas, Sydney ooperiteatris, Maria Teatris, Rootsi Kuninglikus Ooperis jm. Rahvusvaheliselt tunnustatud dirigent M. Rostropovitš on teda pidanud üheks "sajandi suurimaks tenoriks". Eesti publiku ette astus Maisuradze 2005. aastal Verdi ooperi "Othello" nimiosas.

Verdi võimsad meloodiad illustreerivad üht suurimat intriigide lugu, milles põimuvad armastus, võimuvõitlus ja tumedad jõud,  kuid ka inimlikkus, leppimine ja halastus. Verdit võlus võimalus kujutada muusikaliselt värvikaid karaktereid ja jõulisi situatsioone. "Simon Boccanegra" oli Verdi loomingus oluline samm muusikalise draama suunas, mille järgnevateks näideteks on suurepärased ooperid "Maskiball", "Saatuse jõud", "Don Carlo", "Aida" ja "Othello".

Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia/Estonian National Opera
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht/
Head of the PR and Marketing Department
[email protected]
tel. +372 683 1242
GSM +372 501 2508
www.opera.ee