Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fragile: konverents Tants, kunst ja nägemisvaegus

08.04.2013 11:55

Projekti “FRAGILE, tants & nägemisvaegus” kulminatsiooniks on 20.-21. aprillil 2013 Tallinnas TLÜ Konverentsikeskuses (uues Astra õppehoones) aset leidev rahvusvaheline sümpoosion "TANTS, KUNST JA NÄGEMISVAEGUS", mille fookuses on etenduskunstid ja nägemispuue.

Ühtlasi märgib antud konverents 2-aastase FRAGILE projekti lõppu. Samaaegselt konverentsiga etenduvad kahel õhtul KUMU kunstimuuseumis kolme maa nägijatest ja vaegnägijatest tantsijate esituses kolm etendust - PLEXUS (EST), EDGE (PRT), TOUCHED (NOR).

Konverentsi peakorraldajaks on FRAGILE partner Tallinna Ülikool koostöös ülejäänud partneritega Norrast (Bærum Kulturhus), Portugalist (VO'ARTE) ja Ühendkuningriigist (Salamanda Tandem).

Konverentsi kuraatoriks ja kunstiliseks juhiks on Isabel Jones Londonist, organisatsioonist Salamanda Tandem. Isabel Jones on kauaaegne ja kogenud spetsialist vaegnägijate liikumise ja tantsu valdkonnas.

Rahvusvahelisele konverentsile on oodata enam kui 100 esinejat ja osalejat Eesist ning välismaalt – erinevatest nägemispuudega inimeste, liikumise, tantsu, (eri)pedagoogika, füsioteraapia, rehabilitatsiooni, etenduskunstide ja laiemalt kunsti ning selle lahtimõtestamisega jms seotud valdkondadest.


Konverentsi temaatika jaguneb laias laastus kolmeks:
Kunst: kõikehõlmav esteetika
Treening ja töö: meetodid ja barjäärid
Heaolu: väärtus ja väärtustamine


Rohkem infot konverentsi ning programmi kohta ja registreerumine siin: www.tlu.ee/fragile

Projekti FRAGILE toetab EL koostööprogramm Kultuur