Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fotonäitus “Neeme Järvi suures plaanis”

29.10.2007 16:46

Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis on avatud Neeme Järvi 70. sünnipäevale pühendatud fotonäitus. Näituse 14 fotot on linnulennuline vaade Maestro elu- ja loometeele, mis sisaldab hetki õpinguajast Leningradis, taaskohtumisest kodumaaga, juhatamistest erinevate orkestrite ees. Eelkõige aga emotsioone, milles väljendub SUUR MUUSIKA. Näitus jääb avatuks kuni detsembri lõpuni.
 
7. juunil 1937 Tallinnas sündinud Neeme Järvi on maailmas tuntuimaid eesti muusikuid ja eesti muusika aktiivsemaid esitajaid. Salvestanud ligi 400 heliplaati, sh arvukalt eesti helitöid (Tobias, Tubin, Eller, Raid, Pärt, Tamberg). Neeme Järvi on Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia, Göteborgi ülikooli, Aberdeeni ülikooli ja USA Michigani osariigi Wayne'i ülikooli audoktor. 
Neeme Järvi oli pikka aega nii ERSO kui "Estonia" teatri peadirigent. 1971. aastal sai I auhinna rahvusvahelisel dirigentide konkursil Roomas.
Emigreeris 1979 Iisraeli ja sealt edasi USA-sse. Olnud Göteborgi (Rootsi), Šoti ja Detroidi (USA) sümfooniaorkestri peadirigent. Aastast 2005 on Neeme Järvi Haagi (Holland) Filharmoonia sümfooniaorkestri peadirigent.
 
Näituse koostas Alo Põldmäe, teostas Tanel Verk, näitusel kasutatud fotod on Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi kogudest, fotograafid Kalju Suur, Oskar Juhani, Valdur Vahi jt.
 
Kohtumiseni muuseumis!
 
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
Müürivahe 12, Tallin 10146
Info 64 46 407
[email protected]
www.tmm.ee
 
Pressiteate edastas
Katrin Tihhomirova
Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum
[email protected]
644 2132