Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Forum Cinemas toob Eesti kinoekraanidele Londoni tippteatri

06.05.2009 16:46

Alates juuni lõpust on eesti teatrisõpradel võimalus osa saada maineka London National Theatre'i otseülekannetest Tallinna, Tartu ja Narva Forum Cinemas kinodes. Sarja avalöögiks on 25. juunil ettekandmisele tulev "Phèdre“, mille nimiosas võib näha teatri- ja filmimaailma suurkuju, Oscari laureaati Helen Mirrenit. Lavastaja on mõjukas ja mainekate auhindadega tunnustatud briti teatritegelane Nicholas Hytner.

"Meil on hea meel pakkuda Eesti kultuurilembelisele publikule uut avastamisrõõmu ning veelgi lähendada erinevaid kunstivorme, olgu nendeks siis filmi- ja teatrikunst või ka üliedukaks osutunud ooperiülekanded kinolinal. Loodame väga, et inimesed ei jäta kasutamata ainukordset võimalust tipptasemel teatrietendusi nautida ning sobitavad need ilusti oma puhkuse- ja suveplaanidega," ültes Rein Palosaar, Forum Cinemas linastusjuht.

"Phèdre“ on prantsuse ühe suurima klassitsistliku poeedi Jean Racine’i meistriteos, milles autor demonstreerib võrratult aristotelesliku tragöödia olemuse mõistmist. See stiilipuhas klassitsistlik tragöödia, millele on omane žanripuhtus ning vormikooskõla, on ajaproovile igati vastu pidanud ja olnud edukas erinevate publikupõlvkondade hulgas.

Pilootetendus linastub Tallinnas Coca-Cola Plazas, Tartus kinos Ekraan ning Narvas Forum Cinemas Astris. Teatritükk on inglisekeelne ja ilma eestikeelse tõlketa.

National Theatre Live (NT Live) on esmakordne otseülekannete sari, mille käigus transleeritakse üle maailma erinevate riikide kinoekraanidele maailmakuulsa teatri repertuaar. Pilootprojekti on kaasatud lisaks Suurbritanniale veel mitmed riigid üle Euroopa, nende seas ka Eesti.

Lisainformatsioon:
www.forumcinemas.ee/teater

Rein Palosaar
Forum Cinemas AS
linastusjuht
680 0718
[email protected]