Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Forum Cinemas näitab sel hooajal mitmeid hinnatud lavastusi

15.09.2015 15:32

Forum Cinemas toob 3. septembril algaval hooajal Eesti vaatajateni kokku 25 maailmas kõrgelt hinnatud teatri-, muusika-, ooperi- ja balletiülekannet.

Forum Cinemas kultuurisündmuste programmispetsialisti Johannes Lõhmuse sõnul tasub esile tõsta 3. septembril Eestis esmakordselt esilinastuvat Simon Godwini lavastatud George Farquhari lavastust «Linnavurlede riugas», mis avab ühtlasi Briti Kuningliku Rahvusteatri ülekannete hooaja Coca-Cola Plazas. "1707. aastal kirjutatud näidend puudutab igipõlist küsimust – kuidas ilma vähimagi vaevata ära elada," täpsustas Lõhmus. Lisaks seansile Tallinnas näeb lavastust 8. septembril kordusena Tartu kinos Ekraan.

Seekordse teatrihooaja keskmes on maailma teatri suurkuju William Shakespeare’i looming. 15. oktoobril jõuab esmakordselt vaatajateni «Hamlet», milles lööb Benedict Cumberbatchi kõrval kaasa ka meie teatrilavadelt tuttav Sergo Vares. 12. novembril näeb Shakespeare’i tragöödiat «Coriolanus» peaosas Tom Hiddlestoniga ning tuleva aasta 25. veebruaril on võimalus näha komöödiat «Nagu teile meeldib». 8. detsembril üle kantava «Jane Eyre’i» lavastusele on oodatud kõik Charlotte Brontë loomingu austajad.

Kaheksandat aastat järjest tuuakse Eesti ooperisõprade ette New Yorgi Metropolitan Opera otseülekanded. Tähistamaks MET ülekannete ülemaailmset 10. sünnipäeva saab näha ka kõige esimest ülekannet 2006. aastast – Mozarti «Võluflööti». Hooaeg algab  3. oktoobril Giuseppe Verdi «Trubaduuriga» ja lisaks itaalia suurkujudele Verdile, Giacomo Puccinile ja Gaetano Donizettile näeb muuhulgas ka Wagneri, Straussi, Alban Bergi ja Georges Bizet’ oopereid. 

11. oktoobril alustab oma kuuendat hooaega ka balletiülekannete sari Moskva Suurest Teatrist. Noorenduskuuri läbiv balletiteater toob sel hooajal lavale neli uut ja kolm varasemat populaarsemat lavastust ning otseülekandes saab nautida ka «Giselle’i», «Kameeliadaami», «Tõrksa taltsutust» ja «Don Quijote’t». Klassikalise muusika austajaid ootavad Dmitri Šostakovitši, Pjotr Tšaikovski ja Frédéric Chopin’i maailmatuntud lood. Kõiki balleti- ja ooperiülekandeid saab nautida nii Tallinnas, Tartus kui ka Narvas.

Sügise tulekuga alustab Forum Cinemas oma uut teatri-, muusika-, ooperi- ja balletiküllast kultuurihooaega. Kasutades maksimaalselt ära kinoheli ja -pildi võimekust, kantakse Tallinna, Tartu ja Narva kinodes üle 11 ooperit, 7 balletti ja 5 teatrietendust.