Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Foorumteatri etendus “Rahvahääletus = rahva hääletus?” 13. veebruaril VAT Teatris

30.01.2019 16:00

Kolmapäeval, 13. veebruaril kell 18.00 toimub VAT Teatris, Rahvusraamatukogu Teatrisaalis foorumteatri etendus "Rahvahääletus = rahva hääletus?" (kestus ca 1h 15min). 

Jokker ehk etenduse juht: Piret Soosaar-Maiberg. Näitlejad: Kadi Jaanisoo-Kuld, Mihkel Roolaid ja Margo Teder. 

Kas meie kodanikuühiskond on lapsekingades või hoopis mässav teismeline? Kisa, jalgade trampimist ja uste paugutamist on palju..., avatud dialoogi vähe. Kas olukordades, kus põrkuvad erinevad väärtused ja põlvkonnad, on üldse võimalik kuulata? Kas me peame alati valima – poolt või vastu? Mis viib selleni, et me soovime jääda hääletuks? 

Kaks nädalat enne valmisi kutsume teid foorumetendusele, et selle aja ja hetke lugu teiega jagada ning lahendusi otsida. Just praegu on aeg, mil teineteise kuulamine ja mõistmine on olulise kaaluga ning kodanike hääl on eriti väärtuslik. 

Etendusega tähistame foorumteatri metoodika jõudmist Eestisse 20 aastat tagasi VAT Teatri kaudu. Esimesed etendused toimusid 1999. a kevadel kinos Kaja, noortefestivalil "Vägivallata Noorus".
 
Foorumteater on interaktiivne ja sotsiaalne osalusteater.  Meetod on üks osa rõhutute teatri (The Theatre of the Oppressed) tehnikate süsteemist, mille lõi Augusto Boal 1960ndatel aastatel Brasiilias. Rõhutute teatri ideoloogia baseerub usule, et kõigil inimestel on võime mõjutada sotsiaalset muutust ja et rõhutus ilmneb, kui inimeste vaheline kommunikatsioon ei toimi – kui dialoog muutub monoloogiks. 

REGISTREERIMISE INFO: Registreerimine kuni 8. veebruarini või kuni kohad on täis. Sissepääs tasuta. Palume saata oma nimi e-posti aadressile: [email protected]


"Teater ei ole lihtsalt üks sündmus – teater on eluviis! Me oleme kõik näitlejad: olla kodanik ei tähenda elada ühiskonnas, see tähendab muuta ühiskonda."
Foorumteatri metoodika looja Augusto Boal 

Lisainfo:
Mari-Liis Velberg
56982380