Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Foorum-töötoad Tartu Interdistsiplinaaril: pildist sõnaks, liikumisest heliks

18.08.2022 13:33

Festivali Tartu Interdistsiplinaar ehk [TI] raames toimub sedapuhku kaks foorum-töötuba, kuhu on väga oodatud ka teatri ja etenduskunsti valdkonnas tegutsejad. 24. augustil 2022 leiab aset kirjeldustõlke töötuba „Ütle see sõnadega!“, 25. augustil 2022 aga Külli Roosna ja Kenneth Flaki töötuba "Responsive Body – Responsive Technologies".

Kirjeldustõlke töötuba „Ütle see sõnadega!“ galeriis Pallas (Riia 11)
Kolmapäeval, 24. augustil kell 13.00-16.00

Kirjeldustõlge vahendab visuaalset informatsiooni sõnades kuulajatele/vaatajatele. Kirjeldustõlge ei ole mõeldud ainult nägemispuudega inimestele, vaid sellest saavad kasu teisedki sihtgrupid, nagu eakad, lapsed, psüühiliste erivajadustega inimesed, eri põhjustel riiki tulnud võõramaalased (näiteks pagulased), samuti inimesed, kellel on raskusi visuaalsetest detailidest terviku moodustamisega.

Kirjeldustõlke abil vahendatakse kultuurisündmusi, kunstiteoseid ja interdistsiplinaarsete kunstide rajal sündivaid vorme. [TI] töötoas kirjeldatakse näitusel “Vaheruum / Liminal Space” eksponeeritud teoseid.

Kirjeldustõlgiks tuleb õppida ja seda tööd tehakse koos sihtgrupi esindaja nägemispuudega väljaõppe saanud konsultandiga. Sihtgrupi esindaja suunamisega võetakse arvesse väga erinevate külastajate ja osalejate vajadusi. Foorum-töötuba juhendab Sülvi Sarapuu (MTÜ Kakora) koos vaegnägijatest kirjeldustõlke konsultantidega.

NB! Võta kaasa endale sobivad kirjutusvahendid (paber-pliiats, arvuti, tahvelarvuti vms). Oluline on, et töötoa lõpuks saad valminud teksti ette lugeda. Internetiühendusega seade võib olla abiks, kuid pole kohustuslik.

Töötuba toimub eesti keeles.

Registreerumine: https://forms.gle/DKsPE52XWHe7oJKG6

Külli Roosna ja Kenneth Flaki töötuba "Responsive Body – Responsive Technologies" galeriis Pallas (Riia 11)
Neljapäeval, 25. augustil kell 14:00-16.00

Rahvusvaheliselt aktiivsed tantsu- ja meediakunstnikud Külli Roosna [EST] ja Kenneth Flak [NO/EST] kutsuvad igasuguses vanuses ja ükskõik millise tantsulise kogemusega liikujaid kaasa liikuma. Töötuba on mõeldud neile liikumishuvilistele, kes on valmis uurima liikumispõhimõtteid nii üksi kui ka partneriga ning soovivad füüsilist väljakutset mängulises võtmes. Eelnev tantsu või võitluskunstide kogemus ei ole oluline.

“Meie praktika eesmärk on luua liikumisvasteid mitmesugustele impulssidele. Selleks integreerime ideid funktsionaalsest anatoomiast, võitluskunstidest ja omaenda kujutlusest. Esitame endile ka väljakutse sensortehnoloogia poolt avanevate võimaluste ja piiride uurimiseks.

Töötuba alustame lihtsate liigutustega, et tuua tähelepanu funktsionaalsetele seostele oma kehas. See tasane algus lubab meil häälestuda, leida ennast käesolevas hetkes ja valmistuda keerulisemateks ülesanneteks. Töötoa teises osas toome tähelepanu meeltele. Kasutame partneri abi, et laiendada oma liikumisvalikute hulka. Loome füüsilisi vastuseid nii sisemistele kui välistele impulssidele ja uurime erinevaid viise selle materjali organiseerimiseks nii improviseeritud kui fikseeritud kujul. Lõpuks toome mängu sensortehnoloogia, mis võimaldab meil uurida uusi seoseid liikumise ja heli vahel.” (Roosna&Flak)

NB! Töötuba on tasuta, kuid vajab eelregistreerimist: https://forms.gle/BBkXFdUYB46UmHRe8
NB!! Töötuba viiakse läbi inglise keeles.
NB!!! Võta kaasa mugavad riided.

Tartu Interdistsiplinaar on valdkondadevaheline kunsti festival, mis ühendab kunstiliikide vahealadel tegutsevad kunstnike ja loojaid. Festival pakub publikule interaktiivseid elamusi, mis tõukuvad humanitaar- ja loodusteadusest, tehnoloogiast, kirjandusest, muusikast, etenduskunstidest, tegevuskunstist, kujutavast kunstist, filmist ning paljust muust. Nii sünnivad teaduse, tehnika ja kunsti uued sümbioosid. Tutvu ka festivali kodulehe ja Facebooki lehega.