Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Finn Poulsen on taas Eestis ja lavastab lastele Karlova Teatris

27.10.2015 16:00

Taani päritolu Rootsi lavastaja Finn Poulsen seab Karlova Teatris lavale rootsi näitekirjaniku Staffan Göthe lastenäidendi "Veebruariöö".

Poulseni käekiri on Eesti publikule tuttav mitmetest Emajõe Suveteatri, Vanemuise ja Nukuteatri (praeguse NUKU teatri) lavastustest. 2008. aastal pärjati ta Salme Reegi nimelise auhinnaga “ausa, tugevat lavastajasõnumit levitava ning näitlejaid ergastava ja publikut mitte alahindava tõsise töö eest Eesti teatris, mis taas leidis tõestust lavastuses „Romeo ja Signe“ Emajõe Suveteatris”. Samuti on tema lastelavastused kuulunud mitmel korral Draama festivali põhiprogrammi.

Karlova Teatri juhi Andres Dvinjaninovi kutsel on Finn Poulsen üle mitme aasta jälle Eestis, lavastamas tunnustatud rootsi autori Staffan Göthe debüütteksti. "Veebruariöös" on tegelasteks väikese poisi mõtted, kes hoolimata unetunnist kuidagi rahuneda ei taha. Mõni mõttevälgatus on lõbus ja lööb mänguasjadega tantsu, teine mõttekild seevastu on nukker ja trotsi täis, kolmas aga pakib juba seljakotti, et minna otsima päikest ja pannkooke! Mida muud võikski pärast ühte erakordselt viltu vedanud päeva mõelda või ette võtta?

Mis saab matkahimulistest mõtetest ja unetust poisikesest, selgub Karlova Teatris, kus lükatakse 4. detsembril veerema unenäoline pillerpall koolilastele ja nooremeelsetele. Mängivad Ingrid Isotamm, Kärt Reemann ja Andres Dvinjaninov, lavaruumi loob Silver Vahtre. Etendused Karlova Teatris (Tähe 66, Tartu) 4., 5., 6., 9., 11., 15., 16., 18. ja 27. detsembril. Lisainfo: www.suveteater.ee

Kohtumiseni Karlova Teatris!
Hanna Jõgis
+372 53 45 8505
[email protected]
www.suveteater.ee