Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteatri “Trisolde” ja “Generatsioonid” IndepenDANCE festivalil Göteborgis

26.11.2018 14:35

Fine5 Tantsuteater esitleb Göteborgi festivalil INDEPENDANCE uudset loomeprojekti "TRISOLDE" ja lavastust "GENERATSIOONID". Etendused toimuvad 29. novembrist 1. detsembrini 2018 Göteborgi kaasaegse tantsu ja visuaalkunsti keskuses 3:e Våningen.

Lavastus "TRISOLDE" valmib tantsukunsti ja teadust ühendava loome-teadusprojekti "Trisolde - Neuroadaptive Gesamtkunstwerk: The Biocybernetic Symbiosis of Tristan and Isolde" raames. See on bioküberneetiline tantsuversioon R. Wagneri ooperi "Tristian ja Isolde" peateemast, milles tantsijad avavad koreograafilises tekstis kahe inimese mitmekihilise suhtemaailma. Lavastus sünnib vaatajate ees sümbiootilises interaktsioonis, kus arvuti töötleb tantsija liikumisi ja füsioloogilisi andmeid ja adopteerib need samal hetkel mõjutama lavastuse helimaastikku. Protsessis osalevad ka vaatajad, kelle reaktsioonid mõjutavad muusikat, helisid  ja videoinstallatsiooni reaalajas.

"TRISOLDE" on rahvusvahelise meeskonna ühistöö, kuhu kuuluvad interaktiivse helikunsti heliloojad Giovanni Albini (Itaalia) ja Hans-Günther Lock (EMTA, EKA), bioküberneetiliste arvutiteaduste uurija Ilkka Kosunen (TLÜ), interaktiivse video kunstnik Valentin Siltsenko (EMTA), tantsijad Tiina Ollesk ja Simo Kruusement ning lavastaja Renee Nõmmik (Fine5 Tantsuteater, TLÜ).

Festivalil INDEPENDANCE saab näha ka Fine5 Tantsuteatri teist lavastust "GENERATSIOONID". Iisraeli lavastajate Stav Marini ja Neta Weineri töö esietendus 22.09. 2018 Teatris NO99. Selles eksperimentaalses lavastuses on liikumine, tants, muusika ja heli tihedalt integreeritud erinevate põlvkondade kokkupõrget ja  potentsiaalset plahvatust käsitlevaks meisterlikuks kunstiteoseks, milles küsitakse - kas mäletamine on meie vaba tahe?

INDEPENDANCE on Balti riikide tantsufestival Rootsis, mis algas Göteborgis 20.septembril 2018 ja on pühendatud Eesti, Läti ja Leedu juubeliaastale. Alates septembrist oli kolme kuu jooksul võimalus kohtuda Balti riikide sõltumatu tantsukunsti põnevamate loojatega, vaadata etendusi ja kuulata arutelusid kaasaegsest tantsust, kunstist, ühiskonnast ning muutustest meie ümber Balti riikide iseseisvuse taastamisel. Läti tantsukunsti esindasid Olga Zitluhhina Dance Company, Leedu tantsukunsti AURA Dance Theatre, AIROS tantsuteater ja Andrius Pulkauninkase trupp. Festivali seminaride aruteludes keskenduti arusaamadele vabadusest ja sõltumatusest läbi tantsukunsti – lähtuvalt rahvusluse kontseptsoonist, loomingulistest valikutest ja võimalustest ning loojate isiklikust kogemusest. Kultuur ja kunst on alati mänginud tähtsat rolli vabaduse ja sõltumatuse eest seismisel ühiskonnas ja INDEPENDANCE tutvustab Balti riikide kaasaegsete tantsukunstnike panust  ja rolli kunstilise vabaduse ja kultuurimälu kujundamisel.

Üritus on osa Eesti Vabariik 100. rahvusvahelist programmist. Eesti Vabariik 100. rahvusvaheline programm sai alguse eelmisel aastal koos Eesti esimese Euroopa Liidu Nõukogu Eesistumisega ning kestab kuni 2018. aasta lõpuni. Sellel aastal on välisriikides kavas enam kui 300 üritust.

Lavastus TRISOLDE esietendub Eestis 2019 aastal.

Festivalist IndepenDANCE:Täiendav info:
Tiina Ollesk (5042276)
Renee Nõmmik (5137972)