Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteatri lavastus “Trisolde” äratas tähelepanu NA GRANI festivalil Venemaal

03.12.2019 12:23

23.-27. novembrini 2019 toimus Ekaterinburgis rahvusvaheline kaasaegse tantsu festival NA GRANI,  kus Fine5 Tantsuteater  osales kahe tööga: R. Nõmmiku lavastusega "Trisolde" ja O. Zitluhina ja teatri tantsijate koostöös valminud audio-kinesteetilise installatsiooniga "I was here".

29. novembril Venemaa telekanali OTV saates "Aktsent" antud intervjuus tegi NA GRANI kunstiline juht Larisa Barõkina kokkuvõtte sündmusest ja ütles, et 2019. aasta festivali üheks suuremaks kunstiliseks vapustuseks oli Eesti tantsuteatri Fine5 lavastus TRISOLDE. Barõkina sõnul iseloomustab seda lavastust ülikeeruline tehnoloogiline, audiovisuaalne ja muusikalis-koreograafiline lavaline sümbioos, mis pole tehniline trikitamine omaette, vaid on kunstiliseks keskkonnaks kahele väga elavale ja tundlikule tantsijale (Tiina Ollesk ja Simo Kruusement).  Lavastus paistis Barõkina sõnul silma tehnoloogiliselt keeruka, kuid inimlikult usutava ja veenva tantsuteosena.

Rahvusvaheline kaasaegse tantsu festival NA GRANI toimus juba üheksandat korda. Selle asutajaks on Ekaterinburgi Muusikateater ning toetajateks Venemaa Kultuuriministeerium,  Sverdlovski omavalitsus, Ekaterinburgi linn ja kuberneri grant. Ekspertide sõnul kuulub see festival kolme kõige suurema ja olulisema Venemaa tantsufestivali hulka Peterburis aset leidva "Open Looki" ja Moskvas korraldatava D. Višnjova festivali "Context" kõrval. NA GRANI selle aasta programmi valis festivali kunstiline juht ja kuraator L. Barõkina  kõik hetke parimad tantsuteatrid ja koreograafid Venemaalt ning valiku väliskülalistelt. Festivalil  näitati nii täispikki, lühemaid ja eksperimentaalsemaid lavastusi kui ka erinevates kohtades toimuvaid performatiivseid eksperimente. Sel aastal oli festivali programmis kaks Vene-Prantsusmaa koostööprojekti: D. Plassardi Kostroma teatrile Pantera lavastatud "Areen", C. Breumachoni lavastus J. Panfilovi teatris Permis "Metsikud moonid" ning Belgia koreograaf J. Verbruggeni Moskva Balletis lavastatud "Tantsuplats" (kasutades lavastuses teatri kaasaegse tantsu trupi kui ka balletitrupi tantsijaid). Lisaks etendustele toimusid festivalil ka kaasaegse tantsu meistriklassid, igaõhtused etenduspäeva lõpetanud arutelud-diskussioonid kriitikutega jpm.

Fine5 Tantsuteatri mõlemad lavastused said nii kriitikutelt kui ka vaatajatelt sooja vastuvõtu ning teater sai juba kutse 2021. aastal toimuvale 10ndale NA GRANI juubelifestivalile.

Fine5 sõitu toetas EV Kultuuriministeeriumi programm "Eesti kultuur maailmas".

 
Täiendav informatsioon
Renee Nõmmik
5137972