Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 tantsuteatri lavastus “Imeilus” osaleb Venemaal kaasaegse tantsu festivalil

23.11.2017 14:58

Fine5 tantsuteater on lavastusega "Imeilus" kutsutud  Ekaterinburgis (Venemaa) toimuvale rahvusvahelisele kaasaegse tantsu festivalile Na Grani/On The Edge, mis toimub 27. novembrist 3. detsembrini 2017.

"Imeilus" etendub 30. novembril kell 19.00 Ekaterinburgi Akadeemilise Muusikateatri suures saalis, mis mahutab üle 700 vaataja. Eesti tuntuim tantsuteater on festivalile kutsutud juba neljandat korda, varasematel aastatel on Fine5 festivalil näidanud Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku lavastusi "Neli duetti", "Mandala", "Enne kui minna ma ütlen" ja  "…and Blue".

Festival Na Grani/On The Edge, mille kunstiliseks juhiks on Venemaa Teatriauhinna Kuldne Mask kriitikute sektsiooni liige Larisa Barõkina, toimub sel aastal kaheksandat korda ja toob kokku 23 tantsuteatrit ja –kollektiivi Prantsusmaalt, Itaaliast, Soomest, Eestist ja Venemaalt. Teiste seas näidatakse festivalil teatri Moskva Ballett esituses Aleksander Pepeljajevi lavastust "Cafe Idiot", mida ka sel aastal ka toimunud Kuldse  Maski festivalil näidati, Alpo Aaltokoski kompanii (Soome) lavastust "Take my hand", prantslase Denis Plassardi ja kompanii "Propos" lavastust "Albertine, Hector et Charles" jpt. 

Festivali raames toimub  kokku kümme uuslavastuse esietendust, mitmed uudisteosed on loodud spetsiaalselt sellele festivalile. Barõkina sõnul on  festivali ülesandeks tuua Ekaterinburgi nõudliku ja paljunäinud publiku ette võimalikult lai spekter professionaalset kaasaegset tantsu nii Venemaalt kui ka välisriikidest. Festivalil on esindatud erinevad käekirjad ja tantsustiilid alates neoklassikast kuni kaasaegse performance'ni, rõhutades sellega, et kaasaegne tantsukunst elab piirideta loomeruumis, kus pole kivinenud vorme ja kaanoneid ning sünteesitakse eksperimentaalselt erinevaid tehnikaid, stiile, meetodeid.

Imeilus
Fine5 tantsuteatri lavastuse "Imeilus" keskmes on teatri tantsijatega reaalselt aset leidnud positiivsed sündmused ja erakordsed lood. Selle lavastusega eemaldus Fine5 päevapoliitilistest ja sotsiaalsetest probleemidest, et tõsta fookusesse positiivset energiat andev isiklik kogemus tantsukunsti vormis.

Fine5-i "IMEILUS" esietendus 21. novembril 2016 Vaba Lava teatrisaalis. Lavastust mängiti ka 21/ 22. augustil  2017 Göteborgis toimunud rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil "Dance Across Borders (DAB)".

Koreograafia ja lavastus: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik
Tantsijad ja kaaskoreograafid: Tiina Ollesk, Olga Privis, Tatjana Romanova, Helen Reitsnik  ja Simo Kruusement, Endro Roosimäe 

Muusika: Virko Veskoja ja India traditsiooniline muusika
Kunstnik: Liina Tepandi
Valguskunstnik: Airi Eras ja Ants Kurist
Sõitu toetab: Kultuuriministeerium
 
Lisainfo:

Kontakt:
Tiina Ollesk
3725042276
Renee Nõmmik
3725137972