Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater tähistab sünnipäeva Eestis ja mainekatel välisfestivalidel

04.11.2019 13:41

Fine5 Tantsuteater tähistab neljapäeval, 7. novembril 2019, 27ndat sünnipäeva ja kutsub kell 17.00 vaatama lavastust "GENERATSIOONID", mis toimub festivali draamamaa.weekend raames Sakala 3 Teatrimajas. Samal õhtul kell 19.00 on toimumas veel teinegi etendus, milles ollakse kaastegevad - Eesti Draamateatri väikeses saalis mängitakse lavastust "SARABAND" (lavastaja Peeter Raudsepp, koreograaf Renee Nõmmik, tantsijana laval Tiina Ollesk). See saal on Fine5-i jaoks märgiline - samal laval 7. novembril 1992. aastal toimus Fine5 Tantsuteatri esimene avalik etendus lavastusega "Tuxedo Junction"

Sünnipäevakuul toimuvad Fine5 Tantsuteatri tegevused nii Eestis kui ka välismaal - etendatakse viimast korda koostöölavastust "PUUDUTADA KUUD", mis valmis koostöös Rakvere Teatriga (lavastaja P. Raudsepp, koreograafid T. Ollesk ja R. Nõmmik) ning viiakse läbi tantsukunsti avavad eriprogrammid JÕGEVAL ja VALGAS. Lavastustega "TRISOLDE" (koreograaf R. Nõmmik) ja "I WAS HERE" (koreograaf Olga Zitluhina, Läti) osaletakse JEKATERINBURGi mainekal rahvusvahelisel tantsufestivalil, kuhu on valitud mitmed Kuldse Maski nominatsiooni lavastused Venemaa juhtivatelt tantsuteatritelt. Tummise sünnipäeva tähistamise lõpetab Fine5 külalisesinemistega Iisraelis - lavastus "Generatsioonid" (koreograafia Stav Marin & Neta Weiner, Iisrael) on valitud JERUUSALEMMA Tantsumaja MASH esindusfestivalile "International Dance Week 2019". Nimetatud Fine5-i lavastustes osaleb 11 professionaalset Eesti tantsijat. 

Lisaks etendustegevusele viib Fine5 Tantsuteater läbi meistrikursuseid ja täiskasvanutele suunatud kaasaegse tantsu töötubasid ning korraldab koostööpartnerina rahvusvahelise võrgustiku "45+: Lifelong dance practice" tegevusi. Võrgustikus osalevad tunnustatud koreograafid ja tantsuloovisikud Norrast, Rootsist, Soomest, Suurbritanniast ja Balti
riikidest. 

Fine5 on 27 aasta jooksul loonud ligi 60 tantsulavastust, mitmeid koostööprojekte ja töötanud paljude tantsijate-, kunstnike-, teatrite- ja muusikaorganisatsioonidega. Teater on võitnud auhindu rahvusvahelistelt koreograafia konkurssidelt, pärjatud "IFMC kullafond" aunimetusega ja on oma loomingut esitanud 17-s välisriigis. Teatri juurde 1994ndal aastal loodud Fine5 Tantsukool tegutses edukalt 2012. aastani. 

Fine5 Tantsuteatri loominguline kollektiiv tänab kõiki koostööpartnereid ja toetajaid sisuka ning loominguliselt rikka koostöö eest. 

Vaata veel: www.fine5.ee