Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater osales lavastusega “Habras ilu” Baltic Meets Barents festivalil Hammerfestis

02.08.2021 11:23

Neljapäeval, 29. juulil 2021 etendus Fine5 Tantsuteatri lavastus "Habras ilu" Põhja-Norra Hammerfesti Arctic Kultuurikeskuses toimunud "Baltic Meets Barents" festivalil. 

Festival toimus esmakordselt ja selle eesmärgiks oli loomingulise partnerluse arendamine Balti riikide ja Barentsi mere piirkonna tantsuprofessionaalide vahel. Festivalil esitleti Balti riikide kaasaegse tantsu nimekate esindajate loomingut: Olga Zitluhina Lätist näitas uuslavastust RE VERA, Agnija Šeiko tantsukompanii Seiko Dance lavastust "Dior in Moscow" ja Fine 5 Tantsuteater Tiina Olleski lavastust "Habras Ilu". Norra tantsukunsti esindas festivalil Hammerfestis resideeruv tantsuteater Stellaris, lisaks etendustele toimusid festivalil ka mitmed töötoad ja kohtumised.

"Habras ilu" on teekond kehameele sügavamale territooriumile, pindmistest mõtte- ja liikumiskihtidest kaugemale, et uurida inimese elupulsi tuksumist selle hapramas staadiumis -õigusega olla muutuv, teistsugune ja sellest erilist ilu ammutav. Koreograaf Tiina Olleski sõnul on lavastuse loomise inspiratsiooniallikaks parkinsonismist mõjutatud keha jälgimine: "Vaadeldes oma ema, kuidas ta mõte töötab, kuidas keha liigub ja toimib, märkasin tema teistsuguses olemises midagi väga kõnekat ja ilusat. Selles hapras staadiumis kohtuvad vaimu ja füüsise erilisus, elutarkus ja loomulikkus, mis inspireerisid mind koreograafina. Lavastuse eesmärgiks pole parkinsonismi ilmingute kopeerimine või reprodutseerimine laval, pigem viis läbitud loomeprotsess meid eemale paljudest harjumuspärase tantsumaastiku loomekujunditest, et leida teistsuguse liikumisteksti kujundikeel. Oluline on minu jaoks ka see, et vaatajate ette astuvad sügavama elu- ja lavakogemusega tantsija-isiksused. Usun, et see rännak julgustab meid kõiki nägema, et tantsukunst on rikas ja võib ka meie kultuuriruumis olla aktsepteeritud täiskasvanud, küpse inimese tõsiseltvõetava loomingulise väljendusvahendina."

Tantsijad: Helen Reitsnik, Olga Privis, Renee Nõmmik, Simo Kruusement
Kostüümikunstnik: Kristina Viirpalu-Tudeberg
Muusika: Valentin Siltsenko
Toetaja: Eesti Kultuurkapital, Nordic Culture Point 

Sel sügisel näevad Fine5 Tantsuteatri lavastusi loodetavasti veel mitmed Venemaa kaasaegse tantsu festivalid. Välisetenduste andmine on Fine 5 Tantsuteatri üks loomingulise tegevuse prioriteete ja need on olulised nii teatrile kui ka Eesti kaasaegse tantsukunsti tutvustamiseks ja arendamiseks laiemalt.