Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

FINE5 tantsuteater osaleb uuel kaasaegse tantsu festivalil Leedus

15.05.2018 09:53

Fine5 tantsuteater on lavastusega "Imeilus" kutsutud 15.-20. maini Anykšciais (Leedu) toimuvale uuele kaasaegse tantsu festivalile Pedos/The Feet. Lavastus "Imeilus/Beautiful" etendub 16. mail kell 18.00 Anykšciai Kultuurikeskuse 500-kohalises saalis.

Festival Pedos/The Feet on uus kaasaegse tantsu festival, mis toimub sel aastal esmakordselt ja toob kokku huvitavamad Leedu professionaalsed kaasaegse tantsu teatrid, näiteks AURA Biruta Lietukaite juhendamisel, Vytis Jankauskase Dance Thaeatre, Padi Dapi Fish tantsuteatri Klaipedast jt. Anykšciai on Leedu väikelinn, kus igal aastal toimub mitmeid teatri-ja muusikafestivale, millest üks tuntuim on 5-päevane vabaõhu muusikafestival Devilstone. Sel aastal otsustati esmakordselt korraldada kaasaegse tantsu festival. Festivalil on esindatud lavastused täiskasvanutele ja lastele ning erinevad loomekäekirjad Balti riikide loojatelt rõhutamaks, et kaasaegne tantsukunst elab loomeruumis, kus pole kivinenud vorme ja kaanoneid ning sünteesitakse eksperimentaalselt erinevaid ideid.

Fine5 "Imeilus" Leedus
Fine5 tantsuteatri lavastuse "Imeilus" keskmes on teatri tantsijatega reaalselt aset leidnud positiivsed sündmused ja erakordsed lood. Selle lavastusega eemaldus Fine5 päevapoliitilistest ja sotsiaalsetest probleemidest, et tõsta fookusesse positiivset energiat andev isiklik kogemus tantsukunsti vormis.

Fine5-i "IMEILUS" esietendus 21. novembril 2016 Vaba Lava teatrisaalis. Lavastust on mängitud mitmel pool Eestis ja ka rahvusvahelistel festivalidel - 21/ 22. augustil 2017 Göteborgis toimunud rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil Dance Across Borders (DAB) ning 2017. aasta detsembris rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil NA GRANI Ekaterinburgis, Venemaal.

Koreograafia ja lavastus: Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik
Tantsijad ja kaaskoreograafid: Tiina Ollesk, Olga Privis, Laura Kvelstein,
Helen Reitsnik, Simo Kruusement ja Endro Roosimäe.
Muusika: Virko Veskoja, David Yoken, India traditsiooniline muusika
Kunstnik: Liina Tepandi
Valguskunstnik: Airi Eras ja Ants Kurist

Lisainfo: 


Kontakt:

Tiina Ollesk
3725042276

Renee Nõmmik
3725137972