Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater osaleb Peterburis moderntantsu festivalil

25.04.2011 11:39

Slow and Rush24.-27. aprillini toimub Peterburis festival "20 aastat moderntantsu Peterburis", kus Fine5 Tantsuteater esitab lühiteosed "Slow Run and Rush" ja "Points on the Line".

Festivalil kohtuvad koreograafid ja grupid, kes on moderntantsule alusepanijad Venemaal, Prantsusmaal, Eestis. Festivali fookuses on vene kaasaegse tantsu pioneeri Saša Kukini ja tema kaasaegsete looming Soomest, Norrast, USA-st. Eesti staažikaim vabakutseline tantsutrupp Fine5 Tantsuteater, asutatud 1992. aastal, osaleb festivalil kahe lavastusega.

"Slow Run and Rush" on helilooja Peeter Vähi ja Fine5 Tantsuteatri koreograafide Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku poeetiline peegeldus sellistele loomingut ärgitavatele vastandustele nagu traditsioon-kaasaegsus, mees-naine, kiire-aeglane, minevik-olevik. "Slow Run and Rush" esietendus 2010.a. suvel Busani rahvusvahelisel tantsufestivalil Lõuna-Koreas. Lühiteos, mis on pälvinud rahvusvahelise IFMC-2010 kaasaegse koreograafia konkursi žürii eripreemia, tuleb esitamisele ka 28. aprillil rahvusvahelisele tantsupäevale pühendatud balletigalal Vanemuises.

Dmitri Kruusi tantsulavastus "Points on the Line" toob tantsukeeles välja kolme mehe arusaamad iseendaga ja koos olemisest ning testib igaühe ootusi "millegi saabuva" järele.
Lavastustes tantsivad: Tiina Ollesk, Helen Reitsnik, Eneli Raud, Dmitri Kruus, Endro Roosimäe, Simo Kruusement.