Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater lõpetas aasta eduka esinemisega Jeruusalemma Rahvusvahelisel Tantsunädalal

29.12.2019 15:36

2019 aasta lõppes Fine5 Tantsuteatrile eduka esinemisega rahvusvahelisel festivalil Jeruusalemmas, kus etendati koostöölavastust Iisraeli koreograafidega "Generations". Lavastajate-koreograafide Stav Marini ja Neta Weineri lavastus Fine5 Tantsuteatri tantsijatele sai festivali külaliste seas ja kohalikus kultuuriruumis väga sooja vastuvõtu osaliseks.

Festivali korraldaja ja toimumise koht Machol Shalem tantsumaja (MASH) on toetanud ja edendanud Jeruusalemma sõltumatute tantsukunstnike loomingut juba 17 aastat. MASH on loodud eesmärgiga arendada Jeruusalemma kultuuritegevusi iseseisva kaasaegse tantsu valdkonnas professionaalse rahvusvahelise kultuuriruumi osana. MASH on Jeruusalemma ainus tantsukeskus ja üks kuuest Iisraeli Kultuuriministeeriumi poolt ametlikult tunnustatud tantsukeskusest. Tantsu nähakse kunstivaldkonnana, mis aitab täita lünki Jeruusalemma mitmekultuurilise elanikkonna sidumisel ning koostöös sotsiaalvaldkonnaga. MASH-i toetavad Jeruusalemma omavalitsus, Jeruusalemma fond, välisministeerium ja mitmed välisriikide saatkonnad. Keskuses töötab ligi 38 Jeruusalemma tantsukunstnikku ning seitse religioosset ja ultraortodoksset tantsutruppi.

6.-19.detsembril toimunud Jeruusalemma rahvusvaheline tantsunädal toimus seekord kaheksandat korda. Festival tutvustas publikule olemasolevaid töid Iisraeli tantsuloovisikutelt ja uut loomingut rahvusvahelistelt külalistelt, sealhulgas koostöid tantsukeskuste ja festivalidega kogu maailmast. Iisraeli sõltumatud kunstnikud esitlesid teoseid, mis küsitlevad, kuidas mõtestada ruumis liikuvaid kehasid ja tantsu kunstivormina tänases maailmas. Esitletud olid nii soolod kui ka lavastused suurtele truppidele, isegi 20-liikmelisele trupile väga erinevas vanuses tantsijatega. Etendusi oli äratuntavalt batcheva´liku käekirjaga, kuid oli ka isiklikke lugusid, esitleti ka tantsukunsti tegevuskunsti kastmes ning professionaalse kaasaegse tantsu näiteid kõige traditsioonilisemaid kompositsioonireegleid järgides. 
Esimest korda võõrustati festivali raames ka pikemat residentuuri, mille raames Iisraeli sõltumatud kunstnikud esitasid ideid uuteks uurimistöödeks residentuuriprogrammidesse välismaal. Programmi raames toimus ka loovkirjutamise kursus noorte kirjanike, ajakirjanike ja kunstnike jaoks. Osalejad kohtusid ja intervjueerisid rahvusvahelisel tantsunädal esinevaid väliskülalisi ja kunstnikke, vaatasid etendusi, kirjutasid iga päev muljeid ja kommentaare, mis postitatakse programmi jaoks loodud spetsiaalsele veebilehele.

Jeruusalemma rahvusvahelise tantsunädala eesmärk on tutvustada Jeruusalemma kui rahvusvahelist tantsuruumi nii kohalikele tantsuhuvilistele kui ka kutsutud külalistele ning luua kontakte, koostöösidemeid. Festival on ka platvormiks, mis aitab viia kvaliteetset kaasaegset Iisraeli kultuuri kõige prestiižsematele rahvusvahelistele tantsufestivalidele kogu maailmas.

Fine5 Tantsuteater on esimene Eesti kaasaegse tantsu esindaja, kes Jeruusalemma tantsufestivalile kutsutud on. Teatri esindajate sõnul võimaldas edukas esinemine selle aasta festivalil julgemalt mõelda Iisraeli ja Eesti kaasaegse tantsu koostöö arendamisele ka tulevikus. Fine5-i esinemine andis kinnitust, et Eesti kaasaegne tantsukunst ja tantsukunstnikud on ka rahvusvahelistel festivalidel hinnatud.

Fine 5 Tantsuteater tänab sõidu toetamise eest Kultuurkapitali ja abi eest Eesti saatkonda Tel Avivis! 

Pressiteate koostas: Renee Nõmmik, +372 5042276, www.fine5.ee