Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater lavastustega “FN” ja “Mina olin siin” Jekaterinburgis ja Peterburis

08.12.2021 13:51

Fine5 Tantsuteater osaleb lavastustega "FN" ja "Mina olin siin" tantsufestivalidel Venemaal.

Fine5 Tantsuteater on kahe lavastusega kutsutud Venemaal toimuvatele kaasaegse tantsu festivalidele: 10. detsembril 2021 etendub lavastus "FN" rahvusvahelisel tantsufestivalil Na Grani Ekaterinburgis ja teatri teine lavastus "Mina olin siin" etendub projekti Look@Dance Est raames Peterburis kahel õhtul: 14. detsembril 2021 Boris Eifmani Balletiakadeemias ja 15. detsembril 2021 erakordselt kaunis Peterburi Marmorpalees.

Rahvusvaheline kaasaegse tantsu festival Na Grani toimub Ekaterinburgis alates 2012. aastast biennaalina. Selle kunstiline juht on muusikakriitik ja –teadlane Larisa Barõkina ja festival on üks nimekamaid Venemaal. Sel aastal tähistatakse Na Grani 10. juubelit ja nii on  8.-12. detsembrini toimuvale juubelifestivalile kutsutud varasemate aastate festivalidel kriitikutele ja vaatajatele enam elamusi pakkunud teatrid, kelle seas ka Fine5 Tantsuteater Eestist. Fine5 viib Ekaterinburgi koreograaf Renee Nõmmiku ja tantsijate koostöös valminud lavastuse FN, mis esietendus 2020. aastal. Lavastuse teemadeks on vägivaldsuse humaniseerimine ja valeinformatsiooni mõju kaasaja inimesele ning tantsijate isolatsiooniperioodi reflektsioon. FN-i on juba näidatud 2021. aastal Poola tantsufestivalil Zawirowania ja mainekal Venemaa tantsufestivalil Conytext.Diana Vishneva, mille raames toimusid etendused nii Moskvas kui ka Peterburis. 

Fine5-i teine lavastus "Mina olin siin" on Henry Purcelli muusikale loodud kinesteetiline installatsioon inimkätele, mille lavastajaks on Läti koreograaf Olga Zitluhina. Fine5 Tantsuteatri Peterburi etendusi organiseerib festivali OPEN LOOK peakorraldaja Vadim Kasparov. Lisaks etendustele toimub Look@Dance Est raames Boris Eifmani Balletiakadeemias 14. detsembril Fine5-i juhtide Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku meistrikursus akadeemia noortele tantsijatele.

Venemaa külalisetendustel osalevad Fine5 Tantsuteatri koosseisus tantsukunstnikud Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusment, Richard Beljohin, koreograaf Renee Nõmmik ja audiovisuaalkunstnik Valentin Siltšenko. 

Sõitu toetab Eesti Kultuuriministeerium ja Eesti Kultuurkapital.
Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik on ka Tallinna Ülikooli BFMi õppejõud.