Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater lavastusega “Mina olin siin” tantsufestivalil Kaunases

30.09.2020 14:20

Fine 5 Tantsuteater osaleb lavastusega "Mina olin siin" Kaunase rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil AURA 30, mis toimub 30.09-4.10 2020 ja toob kokku tantsukunstnikud Leedust, Lätist, Prantsusmaalt, Itaaliast, Hiinast ja Eestist.  

Leedu tantsuelu üheks tunnusürituseks saanud tantsufestival toimub alates 1989.aastast ja selle eesmärgiks on olnud uuemate kunstiliste nägemuste esitlus ja väljakutsete pakkumine kaasaegse tantsu huvilistele. Seoses Covid-19 pandeemia ja sellest tulenevate reisipiirangutega ei toimu AURA 30 planeeritud mahus – ära jäävad Sasha Waltz and Guests'i ja mitmete Euroopa tantsutruppide etendused. Festivali programmi on vähendatud, vaatajad saalis hajutatud ning kõik on kohustatud kandma maske ja hoidma distantsi, et luua turvalisem keskkond vaatajatele ja esinejatele. 

Fine5-i "Mina olin siin" esietendus 10. septembril 2019 Sakala 3 Kammersaalis, kuid sel suvel viidi lavastus üle Kardioru Kunstimuuseumi. Henry Purcelli muusikale loodud tantsuetenduses osalevad  Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohhin ja Argo Liik. Olga Zitluhina (Läti) poolt Fine5 Tantsuteatrile loodud lavastust on teater näidanud festivalil "Time to Dance 2020" Riia Ajaloomuuseumis ja "Na Grani 2019" Ekaterinburgi Muusikateatris. See on lavastus, mis on avatud uutele etenduspaikadele, ühendades tänapäevase tantsukeele klassikalise muusikaga ja kõnetades vaatajaid erinevatest kultuuriruumidest üldinimlike teemadega. Eestis näidatakse lavastust "Mina olin siin" taaskord detsembris.

Fine5 Tantsuteater on erinevate lavastustega kutsutud mitmele Poolas, Norras ja Venemaal sel sügisel toimuvale tantsufestivalile, kuid seoses Covid-19 pandeemiaga on festivalide toimumine   hetkel otsustamisel ja juhindutakse viiruse levikust, kehtivatest sõidupiirangutest ning eri riikides kehtestatud regulatsioonidest.

Täiendav informatsioon: